Paweł Petkow zwycięzcą biegu na inaugurację Grand Prix Pionek

Jakub WOJTASZEWSKI
W pierwszym biegu z cyklu Grand Prix Pionek wystartowało 123 zawodników. Najlepszy był Paweł Petkow z UKS Orlik Pionki (czerwona koszulka z numerem 83). Drugie miejsce zajął Mariusz Weronowicz z UKS Olimp Kozienice (z lewej, numer 88). Jakub Wojtaszewski
Ponad 120 osób wystartowało w niedzielę w pierwszych zawodach z cyklu Grand Prix Pionek w biegach. Trasę 5 kilometrów najszybciej pokonał Paweł Petkow z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Pionki. Wśród kobiet najlepsza była Karolina Waśniewska z Radomia.

Wyniki

Wyniki

Bieg przedszkolaków: 1. Amelia Wyroślak. Szkoły podstawowe. Chłopcy: 1. Daniel Synderczyk, 2. Wiktor Wyroślak, 3. Michał Orlik. Dziewczęta: 1. Natalia Synderczyk, 2. Marlena Orlik, 3. Natalia Wojtunik.
Bieg główny, kategoria Open: 1. Paweł Petkow (UKS Orlik Pionki) - 17:48, 2. Mariusz Weronowicz (UKS Olimp Kozienice) - 17:57, 3. Jakub Kobiałka (UKS Orlik Pionki) - 17:59, 4. Henryk Gołąbek, 5. Norbert Łojek (Biegiem Radom), 6. Andrzej Leśniewski (Politechnika Warszawska), 7. Szymon Skorupski (UKS Orlik Pionki), 8. Krzysztof Lisak (OTK Rzeźnik), 9. Piotr Kacpura, 10. Marcin Gałek.

- Takie imprezy to naprawdę świetna sprawa. Ja po prostu kocham biegi uliczne. Miła atmosfera, fantastyczni ludzie. Czego chcieć więcej. Na pewno tutaj wrócę na następne zawody - cieszyła się na mecie Karolina Waśniewska, która w biegu głównym zajęła 26. miejsce i wygrała klasyfikację kobiet.

RODZINNE BIEGANIE

Pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Pionek przyciągnęły w okolice Nadleśnictwa Kozienice ponad trzysta osób. Nie tylko biegaczy i kibicujące im rodziny, ale również najmłodszych amatorów biegania, którzy startowali na krótkich dystansach dla przedszkolaków i uczniów podstawówek. Spikerem w trakcie zawodów był Tadeusz Kraska ze stowarzyszenia Biegiem Radom.

- Mamy przygotowanych 200 numerów startowych i mam nadzieję, że nam ich nie zabraknie. To pierwsza taka impreza w Pionkach i odzew jest naprawdę spory - cieszył się przed biegiem ksiądz Piotr Popis, główny organizator zawodów.

Numerów nie zabrakło, bo ostatecznie na starcie biegu głównego stanęły dokładnie 123 osoby. Może niektórych wystraszył deszcz, bo na kilkanaście minut przed startem rozpętała się spora ulewa. Zawodnicy ścigali się na dystansie 5 kilometrów. Trasa wytyczona była przez leśne ścieżki Puszczy Kozienickiej.

NAMÓWIŁA MAMA

Od początku tempo nadawali główni faworyci. Po około trzech kilometrach od grupy odłączył się Paweł Petkow z UKS Orlik Pionki. Jako pierwszy wbiegł na metę z czasem 17 minut 48 sekund. 9 sekund za nim przybiegł Mariusz Weronowicz z UKS Olimp Kozienice.

- Tempo biegu było mocne. Ja raczej startuję na krótkich dystansach i ta wygrana to spory sukces. Do końca nie wiedziałem czy wystartuję, bo w tym sezonie mam sporo zawodów. Namówiła mnie mama i mój trener, Szymon Skorupski - mówił na mecie zwycięzca biegu głównego, Paweł Petkow.

ZMÓWIŁA RÓŻANIEC

Wśród kobiet najlepsza była Karolina Waśniewska z Radomia, która w biegu głównym zajęła 26. miejsce z czasem 20 minut 57 sekund. Kolejne miejsca na podium zajęły siostry Urszula i Katarzyna Hoffman z Pionek. Dzień wcześniej radomianka wygrała w Kozienicach bieg na 10 kilometrów szlakiem króla Zygmunta Starego.

- Biegam amatorsko od dwóch lat. Bardzo często w towarzystwie męża i córki. Uwielbiam biegi uliczne i z miłą chęcią wrócę do Pionek. Przyznam się, że zgodnie z regulaminem nawet zmówiłam w trakcie biegu różaniec - opowiada zwyciężczyni biegu wśród kobiet.

BYŁA GROCHÓWKA I OGNISKO

Po wręczeniu medali i pucharów, najlepsi zawodnicy zasadzili dąb pamięci przy Nadleśnictwie Kozienice. To na pamiątkę niedzielnych zawodów. Potem była jeszcze gorąca grochówka prosto z kotła, kiełbaski pieczone nad ogniskiem i rozmowy na temat biegu i kolejnych zawodów.

Grand Prix Pionek składać się będzie z cyklu czterech biegów. Najbliższy już 1 września ponownie przy Nadleśnictwie Kozienice. Organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji.