Pięć medali lekkoatletów RLTL ZTE Radom na mistrzostwach Polski juniorów

Michał Nowak
Mateusz Dębski (z prawej) wywalczył na mistrzostwach Polski juniorów w Suwałkach dwa medale. Na zdjęciu wraz z trenerem Leszkiem Trzosem. archiwum RLTL ZTE Radom
Z pięcioma medalami wrócili z mistrzostw Polski juniorów do lat 20 lekkoatleci RLTL ZTE Radom. Ponadto w klasyfikacji drużynowej zajęli drugą lokatę.

Worek z medalami dla radomian podczas imprezy, która odbywała się w Suwałkach otworzył w piątek Mateusz Dębski, który zdobył złoty medal w biegu na 3000 metrów. Dobiegł do mety w czasie 8:28.00. Mateusz Kaczor w tej samej dyscyplinie zajął ósme miejsce z czasem 8:46.07.

W sobotę drugi krążek dołożyła Kamila Drabik, która w biegu na 400 metrów przez płotki osiągnęła czas 61.70, co dało jej trzecią lokatę. W tym samym biegu ósmą pozycję zajęła Alicja Wiernicka (64.82).

W niedzielę lekkoatleci RLTL ZTE zdobyli jeszcze trzy medale. Mateusz Kaczor był bezkonkurencyjny w biegu na 5000 metrów i wygrał z czasem 15:07.48.
Drugi medal na tych mistrzostwach zdobył w niedzielę Mateusz Dębski, który był drugi w biegu na 1500 metrów z czasem 3.56.06. Patryk Kozłowski przybiegł natomiast na szóstej pozycji z czasem 3:59.88.

Ostatnia zdobycz medalowa to brąz sztafety 4x400 metrów w składzie Alicja Wiernicka, Paulina Waśniewska, Zofia Praczukowska, Kamila Drabik (czas 3:54.24).

Radomski klub zajął drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.