Pięć medali Olimpijczyka Radom w Pucharze Polski seniorów w Raciborzu. Była to pierwsza zapaśnicza impreza w tym roku

Michał Nowak
W Pucharze Polski seniorów w zapasach, Olimpijczyk Radom zdobył pięć medali.
W Pucharze Polski seniorów w zapasach, Olimpijczyk Radom zdobył pięć medali. Olimpijczyk Radom
Z Raciborza, gdzie odbył się Puchar Polski seniorów, zawodnicy Olimpijczyka Radom wrócili z pięcioma medalami. Była to pierwsza ogólnopolska impreza zapaśnicza w tym roku.

Na dorobek medalowy złożyły się dwa złote krążki, dwa srebrne i jeden brązowy.

Na najwyższym podium stanęli Dominik Dudziński i Arkadiusz Kułynycz. Pierwszy z nich zdobył złoto w kategorii do 55 kilogramów, a drugi w kategorii do 82 kilogramów. Kułynycz w finale pokonał Krzysztofa Niklasa z GKS Cartusii Kartuzy.

Swoje finałowe walki przegrali Przemysław Piątek w kategorii do 60 kilgoramów (wyraźna porażka z Michałem Traczem z WKS Śląska Wrocław) oraz Michał Kośla w kategorii do 72 kilogramów (minimalna przegrana z Edgarem Melmukovem z Fundacji Morena Żukowo.
Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Patryk Bednarz, który wywalczył brąz w kategorii do 77 kilogramów. W walce o trzecie miejsce pokonał Jakuba Białkowskiego, zawodnika AZS-AWF Warszawa.

Tuż za podium uplasowali się inni zawodnicy Olimpijczyka - Mateusz Nowak, Krystian Szymczyk, Damian Janek, Łukasz Fafiński i Mateusz Kareciński. Ostatecznie zajęli piąte miejsca.

- Jest pewien niedosyt, bo przegraliśmy parę walk o trzecie miejsce i dwa finały - podkreśla Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom.

W kategorii do 60 kilogramów swoją finałową walkę wyraźnie przegrał Przemysław Piątek.

- Przemek musi popracować nad pozycją w parterze, dał się zaskoczyć rywalowi i przegrał wyraźnie - dodaje szkoleniowiec.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom zajął pierwszą lokatę zdobywając 209 punktów, wyprzedzając AZS-AWF Warszawa (185) i Unię Racibórz (153)

- Podtrzymujemy ten poziom w kraju. Chłopaki byli jednak trochę zmęczeni. To pierwsze zawody ogólnopolskie w tym roku, zawodnicy są teraz w różnym okresie przygotowawczym. Naszym głównym celem na pierwszą połowę roku są mistrzostwa Polski, które w czerwcu odbędą się w Radomiu - dodaje Zdzisław Kolanek.