Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku. Odbyło się tam Narodowe Czytanie. Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Pierwsza dama odwiedziła Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku w ramach tegorocznej edycji Narodowego Czytania.
Pierwsza dama odwiedziła Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku w ramach tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Kancelaria Prezydenta
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku odwiedził w środę, 14 września, wyjątkowy gość. Z okazji tegorocznej edycji Narodowego Czytania wizytę w placówce złożyła Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza dama wspólnie z pensjonariuszami centrum czytała "Ballady i Romanse".

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku

Środową wizytę małżonka Andrzeja Dudy rozpoczęła od zwiedzenia ośrodka i rozmów z jego mieszkańcami. Podopieczni ośrodka opowiadali pierwszej damie o wielkiej zmianie życiowej, jaką jest nowe miejsce zamieszkania, o nawiązanych znajomościach, ludzkiej życzliwości i indywidualnych potrzebach każdego z seniorów.

Cieszę się, że mają Państwo tu tak wspaniałe warunki i opiekę. Dziękuję Państwu za serdeczne przyjęcie, za podzielenie się swoimi życiowymi historiami, mam nadzieję, że znajdą Państwo tu swój drugi dom

- mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama rozmawiała także z samorządowcami, którym pogratulowała bardzo udanego przedsięwzięcia. Rozmawiano o rozwoju polskiej wsi, jej potrzebach i nowych inwestycjach, jak przedszkola, żłobki czy ośrodki dla seniorów. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy centrum, do których Agata Kornhauser–Duda zwróciła się ze słowami wdzięczności za ich niezwykle potrzebną, pełną ciepła, serdeczności i profesjonalizmu pracę.

Pierwsza dama wspólnie z pensjonariuszami centrum w Lipsku czytała "Ballady i Romanse"

Kolejnym punktem wizyty pierwszej damy była tegoroczna edycja Narodowego Czytania. Agata Kornhauser-Duda wspólnie z pensjonariuszami czytała "Ballady i Romanse", które w 200 lat po pierwszym wydaniu zbioru Adama Mickiewicza. Pierwsza dama przypomniała również, że akcja została zapoczątkowana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego z małżonką w 2012 roku, a ma ona służyć popularyzacji i promocji czytelnictwa, jak również najpiękniejszych dzieł polskiej literatury. Pierwsza wyraziła wdzięczność za możliwość udziału w czytelniczej akcji w Lipsku, podkreślając, że wielkim walorem Narodowego Czytania jest fakt, że każdy może zorganizować to wydarzenie na swój własny sposób. Podkreśliła, że przez lata trwania inicjatywa rozwija się i cieszy coraz większym zainteresowaniem czytelników. W tym roku odbyła się ona w aż 250 miejscach poza granicami Polski, nawet w objętych działaniami wojennymi miastach Ukrainy jak Kijów, Irpień, Chersoń czy Charków.

Lipskie Centrum wielkim wsparciem dla osób niepełnosprawnych

Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne ma za zadanie wsparcie osób z niepełnosprawnościami w formie pobytu całodobowego. Inwestycja powstała w ramach zadania realizowanego z programu "Centra opiekuńczo–mieszkalne" Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jego oficjalne otwarcie odbyło się na początku września. Pobyt w placówce umożliwia osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności samodzielne i godne funkcjonowanie oraz wpływa na poprawę jakości życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu mają zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z ich wieku i stanu zdrowia, jak również całodobowe zamieszkanie wraz z wyżywieniem.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie