Pierwsza kolejka czwartej ligi mazowieckiej. Grał Radomiak II Radom , Oskar Przysucha, Proch Pionki i Pilica Białobrzegi (ZDJĘCIA)

Włodzimierz Łyżwa
Pierwsza kolejka czwartej ligi mazowieckiej. Grał Proch Pionki z Pilicą Białobrzegi, Oskar Przysucha z Żyrardowianką Żyrardów i Józefovia Józefów z Radomiakiem II Radom.

Proch Pionki - Pilica Białobrzegi 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Kucharczyk 37, 1:1 Joel Tata 46, 1:2 Konrad Paterek 62, 1:3 Michał Kucharczyk 69 z karnego,
Proch: Maik - Pachlerski, Jaroszek, Janiszewski, Zieliński - Denkiewicz (36 Ząbkowski), Kisiel, Skarbek (64 Szczepański), Bartosiak, Nowocień (71 Wnuk) - Joel Tata.
Pilica: Pieniążek - Kencel, Jaworski, Białecki, Klinicki (88 Szczodry) - Paterek, Rawski, Zawadzki (77 Stanisławski), Michalski - Kucharczyk (84 Bykowski), Skałbania (27 Karasek, 87 Kacperkiewicz).

Przed meczem wiele miłych uroczystości. Puchary za awans drużynie Prochu wręczyli, Robert Kowalczyk, burmistrz Pionek i Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 25 minucie, kiedy Piotr Skałbania w 12 metrów popisał się mocnym strzałem, ale jeszcze lepszą interwencją bramkarz Prochu, Jakub Maik, który wybił piłkę na rzut rożny. Za kilka chwil, Piotr Skałbania był już poza boiskiem. Kontuzja mięśnia dwugłowego nie pozwoliła dalej grać w piłkę. Z kolei z powodu kontuzji stawu skokowego boisko musiał opuścić Kamil Denkiewicz. Kilkanaście sekund później padła pierwsza bramka dla Pilicy. Na strzał z 25 metrów zdecydował się Artur Karasek, piłka odbiła od któregoś z graczy gospodarzy i spadła pod nogę Michała Kucharczyka, który takie prezenty nie marnuje.
Gospodarze mieli ogromne pretensje do sędziego, bo ich zdaniem gracz Pilicy był na spalonym.
W 42 minucie mogło już być 2:0 dla Pilicy. Strzał Bartosza Zawadzkiego z kilku metrów na linii bramkowej obronił Jakub Maik.
Pierwsza akcja drugiej połowy przyniosła gospodarzom gola. Joel Tata wykorzystał błąd obrońcy i bramkarza Pilicy i z ostrego kąta z dwóch metrów wpakował piłkę do siatki. Za moment za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adrian Pachlerski.
W 62 minucie, Konrad Paterek ograł obrońcę Prochu i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.
W 69 minucie na 3:1 podwyższył Michał Kucharczyk z rzutu karnego, który sędzia podyktował za zagranie piłki ręką.
W 80 minucie, Mateusz Szczepański z pięciu metrów trafił piłką w słupek.

Oskar Przysucha - Żyrardowianka Żyrardów 3:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Tomasz Janiszewski 9, 1:1 Damian Rakoczy 31, 2:1 Paweł Kowalczyk 37, 2:0 Tomasz Janiszewski 60 z karmnego, 3:2 Damian Rakoczy 81.
Oskar: Wieczorek - Wołowiec (60 Włodarczyk), Kępka (82 Kokosza) , Walasek, Kornacki, Janiszewski, Sapieja, Kubryn (65 Bojek), Qwabe (60 Kozakiewicz), Kowalczyk (77 Nowosielski), Rak (82 Leśnowolski).

Szybko gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Tomasza Janiszewskiego. W 21 minucie, goście nie wykorzystali rzutu karnego. Strzał gracza Żyrardowianki obronił nasz bramkarz Paweł Wieczorek. W 31 minucie nasz golkiper już musiał wyjmować piłkę z siatki.
Podopieczni trenera Pawła Góraka szybko odzyskali prowadzenie po strzale Pawła Kowalczyka. Wynik na 3:1 podwyższył z rzutu karnego Tomasz Janiszewski.

Józefovia Józefów - Radomiak II Radom 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Dominik Sokół 11, 0:2 Patryk Winsztal 64,
Radomiak II: Kochalski - Wiatrak, Kucharski, Klabnik, Lewandowski (60. Nowosadko), Winsztal (87. Białogłowicz), Kluska, Nowakowski, Gilewski (74. Markiewicz), Filipowicz, Sokół.

W bardzo mocnym składzie rezerwy Radomiaka przystąpiły do tego meczu.
Już w 11 minucie, Dominik Sokół dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.
W ostatniej akcji pierwszej, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jakub Nowakowski. Na 2:0 podwyższył Patryk Winsztal strzałem pod poprzeczkę.

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom