Pierwszoligowe rezerwy Rosy Radom nie wywalczyły Pucharu Polski

/SzS/
Bardzo dobre mecze w Wałbrzychu zaliczył Filip Zegzuła
Bardzo dobre mecze w Wałbrzychu zaliczył Filip Zegzuła T. Fijałkowski
Porażka z gospodarzami Górnikiem Wałbrzych i zwycięstwo z Polonią Leszno - te rezultaty dały pierwszoligowej Rosie Radom trzecie miejsce w turniej Final Four Pucharu Polski.

Pierwszoligowe rezerwy w Wałbrzychu walczyły o Puchar Polski. Zespół nie był wzmocniony zawodnikami z pierwszej Rosy i już w sobotę po zaciętym meczu przegrał z gospodarzami turnieju, Górnikiem Wałbrzych. Radomianie zaczęli świetnie od prowadzenie 13:0, ale potem to miejscowi pokazali bardziej skuteczny i dojrzalszy basket. Trenerzy Karol Gutkowski i Jarosław Wróbel dali pograć zawodnikom, którzy podczas ligowych rozgrywek występowali mało.
O wiele lepiej pierwszoligowcy z Radomia zagrali w niedzielę przed południem w meczu o trzecie miejsce. Po pierwszej, wyrównanej połowie, zagrali bardzo dobrze w trzeciej kwarcie i to ona właściwie zaważyła na końcowym wyniku.
Bardzo dobrze w obu meczach zagrali młodzi zawodnicy, Filip Zegzuła i rozgrywający Jakub Schenk.

Górnik Wałbrzych - UTH ROSA Radom 67:62 (23:20, 10:15, 20:14, 14:13).
Rosa: Zegzuła 18 (2), Schenk 11 (1), Bonarek 11 (3), Czajkowski 6 (2), Stanios 5 (1), Kapturski 5 (1), Cetnar 4, Sobuta 2, Michalski 0, Gos 0, Parszewski 0.

UTH ROSA Radom - Polonia 1912 Leszno 60:47 (14:14, 13:9, 25:10, 8:14).
Rosa: Zegzuła 21 (3), Bonarek 14 (2), Kapturski 5 (1), Gos 5 (1), Michalski 4, Cetnar 4, Schenk 3, Stanios 2, Czajkowski 2, Parszewski 0.