Piłka nożna. Sobota w Tymex Lidze Okręgowej. Zwycięstwa Energii i Powiślanki, Oronka lepsza w starciu beniaminków

Łukasz Kościelniak
Powiślanka Lipsko wysoko pokonała beniaminka, Zodiaka Sucha. Jedną z bramek zdobył Oskar Brociek (na pierwszym planie). Łukasz Kościelniak
W sobotę rozegrano część spotkań w ramach 6. kolejki Tymex Ligi Okręgowej. Kolejne zwycięstwa odniosły ekipy pretendujące do awans - Powiślanka Lipsko oraz Energia Kozienice. Czwarty z rzędu tryumf zanotowała Oronka Orońsko - zespół Andrzeja Koniarczyka wygrał z innym beniaminkiem, Iskrą Gózd.

Gryf Policzna - Pilica Nowe Miasto 0:2 (0:0)
Zbigniew Obłuski 62 (k), Daniel Krzanowski 78.

Gryf: Kowalczyk - Gajda, Tęcza, Kowalkowski, Marchewka - Markowski, Singa, Kutyła, Alot, Dębowski - Wójcik (77 Kisiel).

***

Powiślanka Lipsko - Zodiak Sucha 4:1 (1:1)
Oskar Brociek 35, Jakub Cieciura 57, Damian Nogaj 68, Michał Gajos 90+3 - Łukasz Ławrecki 8.

Powiślanka: Kozłowski - Bąk (60 Król), Włoszczak (75 Spychaj), Bzikot (88 Heda), Cieciura, Ogonowski, Mikołajek, Nogaj, Spyra (50 Bajor), Damian Gardynik (60 Gajos), Brociek.

Zodiak: Stachowiak - Siek, Gajda, Sadzik, Karls, Wójcik, Gradwicki, Jasiński, Wielgus, Ławrecki, Napiórkowski oraz Prasek, Kawecki, Chyc, Grzywacz.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w 48. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Cieciura.

***

Energia Kozienice - Mogielanka Mogielnica 2:0 (1:0)
Bartłomiej Ksiązek 17, Roman Skowroński 90+7 (k).

Energia: Majos - Pietrzyk, Książek, Kalinka, Kołodziejczyk (76 Skowroński), Czerwiński, Lament, Śliwiński (64 Piasek), Starzyk (46 Wasilewski), Grot, Walisiewicz (57 Wójcik).

Mogielanka (skład wyjściowy): Grymuła - Pluta, Namielski, Głąbikowski, Prokopczyk, Kruszewski, Kołtun, Witczak, Cieślak, Pawłowski, Jaworski.

***

Oronka Orońsko - Iskra Gózd 2:0 (0:0)
Arkadiusz Siwak 79, Jarosław Gołda 82.

Oronka: Czerepak - Szczygłowski, Bińkowski, Pietralski, Bursa, Wyrwiński, Obuch, Stysiek, Siwak, Rogala, Gołda oraz Zepchło, Fajdek, Nitek, Suligowski, Winter.

Iskra (skład wyjściowy): Kolecki - Rojek, Korcz, Kupiec, Rdzanek, Szymański, Woźniak, Hebda, Pochylski, Szmajda, Ciupiński.

W meczu 6. kolejki Tymex Ligi Okręgowej, Oronka Orońsko pokonała na własnym boisku Iskrę Gózd 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Arkadiusz Siwak oraz Jarosław Gołda. Dla ekipy Andrzeja Koniarczyka było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Kibice w Orońsku obejrzeli dobre widowisko. Od samego początku gospodarze narzucili swoje warunki gry, ale zwłaszcza w pierwszej połowie, mieli bardzo duże problemy ze skutecznością. W efekcie do przerwy było bez bramek. W drugiej odsłonie spotkania Iskra mądrze się broniła, a Oronka nadal nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie Macieja Koleckiego. W końcu w 79. minucie pięknym uderzeniem sprzed szesnastki popisał się Arkadiusz Siwak. Goście ruszyli do ataku, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. W 82. minucie Kuba Rogala wyłożył piłkę Jarosławowi Gołdzie, a ten z kilku metrów wpakował ją do siatki. Tym samym gospodarze odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu (przegrali jedynie pierwszy mecz z Powiślanką Lipsko, mają też zaległe starcie z Energią Kozienice) i są obecnie na trzecim miejscu w tabeli. Iskra ma cztery oczka i jest trzynasta. - Wygrała drużyna, która bardziej chciała zwyciężyć. Brakowało nam kilku zawodników z pierwszego składu, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. Nie wiem czemu tak słabo zagraliśmy. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale nie ma wątpliwości, że trzy punkty zasłużenie zostały w Orońsku - powiedział Daniel Ciupiński, grający trener Iskry. - Przeciwnik był dla nas dużą niewiadomą, bo w poprzednim roku osiągał dobre wyniki. Bałem się rozluźnienia w mojej drużynie z powodu naszej serii. Na szczęście jednak  tego nie było. Choć pogoda bardziej sprzyjała innym aktywnościom niż granie w piłkę to jestem zadowolony z postawy moich graczy. W pierwszej połowie graliśmy bardzo nerwowo, zwłaszcza pod bramką Iskry. W drugiej połowie weszli zmiennicy i odmienili grę drużyny - tłumaczy Andrzej Koniarczyk, szkoleniowiec Oronki. Piłkarze oraz zarząd Oronki zadedykowali to zwycięstwo Pawłowi Komórowi, który po siedmiu latach pracy zrezygnował z funkcji kierownika pierwszego zespołu. - Chcemy, w imieniu całego zarządu oraz klubu, podziękować Pawłowi za jego wkład i dotychczasową pracę na rzecz klubu. Ze zrozumieniem przyjęliśmy jego decyzję. Drzwi dla niego zawsze są otwarte, mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję współpracować - powiedział Michał Taras, wiceprezes klubu. W kolejnej serii gier, Oronka zagra na wyjeździe ze Zwolenianką Zwoleń (sobota, godzina 11), a Iskra podejmie u siebie Drogowiec Jedlińsk (sobota, godzina 16). Oronka Orońsko - Iskra Gózd 2:0 (0:0)Arkadiusz Siwak 79, Jarosław Gołda 82.Oronka: Czerepak - Szczygłowski, Bińkowski, Pietralski, Bursa, Wyrwiński, Obuch, Stysiek, Siwak, Rogala, Gołda oraz Zepchło, Fajdek, Nitek, Suligowski, Winter.Iskra (skład wyjściowy): Kolecki - Rojek, Korcz, Kupiec, Rdzanek, Szymański, Woźniak, Hebda, Pochylski, Szmajda, Ciupiński.Sędziował: Tomasz Ksyta.

Piłka nożna. Oronka Orońsko wygrywa z Iskrą Gózd w meczu 6. ...