sportowy24
  Piłkarska środa. Dużo meczów sparingowych

  Piłkarska środa. Dużo meczów sparingowych

  /W.Ł./

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Słowaka Petera Drobnaka (w niebieskim stroju) Broń Ra-dom pozyskała z Watry Białka Tatrzańska.

  Słowaka Petera Drobnaka (w niebieskim stroju) Broń Ra-dom pozyskała z Watry Białka Tatrzańska. ©Sylwester Szymczak

  Zespoły piłkarskie trzeciej i czwartej ligi rozegrają w środę kolejne mecze kontrolne w trakcie przygotowań do rundy jesiennej. W najciekawszym meczu Energia Kozienice na własnym boisku zagra z Bronią Radom. Inny nasz trzecioligowiec, Pilica Białobrzegi zagra z czołowym trzecioligowcem grupy świętorzysko-małopolskiej, Granatem w Skarżysku-Kamiennej. Energia Kozienice - Broń Radom, Granat Skarżysko-Kamienna - Pilica Białobrzegi, godz. 17, Szydłowianka Szydłowiec - Korona II Kielce, godz. 17.30, Zwolenianka Zwoleń - Czarni Dęblin, Polonia Iłża - Orzeł Wierzbica, godz. 18, Oskar Przysucha - KS Potworów, godz. 18.15, Mazowsze Grójec - Bug Wyszków, godz. 18.30.
  Słowaka Petera Drobnaka (w niebieskim stroju) Broń Ra-dom pozyskała z Watry Białka Tatrzańska.

  Słowaka Petera Drobnaka (w niebieskim stroju) Broń Ra-dom pozyskała z Watry Białka Tatrzańska. ©Sylwester Szymczak

  DUŻO ZNAJOMYCH
  Energia testuje pięciu nowych graczy, w tym dwóch radomskiej Broni, obrońcę Piotra Budzińskiego i bramkarza Michała Majosa. W kozienickiej drużynie gra już dwóch graczy Broni, Wojciech Kupiec, Daniel Ciupiński. Ponadto testowani są, Hubert Sikora z MSPN Radomiak 1910 Radom, Dariusz Mortka z Mazowsza Grójec i Michał Kucharczyk z Pilicy Białobrzegi.

  Broń już zamknęła kadrę i teraz Tomasz Dziubiński, trener radomian zgrywa zespół, w którym ma pięciu nowych futbolistów (Bartłomiej Książek z Oskara Przysucha, Andriej Radczenko z GKS Rudki, Peter Drobnak z Watry Białka Tatrzańska), Wajih Bouchniba z LKS Promna i Anatolij Titunin z Karpat Lwów. Przeciwko Energii nie zagrają nie będący w pełnym cyklu treningowym, Przemysław Nogaj i Przemysław Wicik.

  TOMAS ZE ZNICZA
  W Pilicy Białobrzegi doszło od bardzo dużych zmian kadrowych. Ostatnimi transferami było pozyskanie Kamila Tomasa ze Znicza Pruszków, Igora Jaszczuka z Polonii Warszawa i Bartosza Bogacza z juniorów Górnika Zabrze, wychowanka MSPN Radomiak 1910 Radom. Cała trójka zagra z Granatem Skarżysko-Kamienna. - Nasza kadra jest już zamknięta. Odeszło jedenastu zawodników, dwunastu zostało i dziesięciu nowych pozyskaliśmy - mówi Arkadiusz Modrzejewski, trener Pilicy.

  PRZYJEŻDŻA KORONA
  Z wymagającym przeciwnikiem rezerwami T-Mobile Ekstraklasy Koroną Kielce zagrają piłkarze Szydłowianki Szydłowiec. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka wystąpią bez bramkarza Pawła Wieczorka (przebywa w Hiszpanii), Maksyma Kobylarczyka (sprawy prywatne) i Łukasza Janika (kontuzja). W Szydłowiance testowany będzie młody zawodnik MSPN Radomiak 1910 Radom, Brajan Kalbarczyk. Szydłowiecki klub chce tego zawodnika pozyskać.

  Dużo zmian zachodzi w Oskarze Przysucha. Oskar jest zainteresowany obrońcą Szydłowianki Maksymem Kobylarczykiem. W Przysusze grał będzie obrońca Marcin Wiatrak z Mazowsza Grójec i bramkarz Jakub Dadasieiwcz z Unii Krzywda. Do kadry pierwszego zespołu seniorów włączony został także junior, wychowanek klubu, Bartłomiej Włodarczyk. Bolesław Strzemiński w meczu z Potworowem sprawdzał będzie młodych piłkarzy z Broni Radom i Młodzika Radom.

  PIŁKARZ Z KONGA
  Beniaminek czwartej ligi, Zwolenianka testuje nowych graczy. Przeciwko Czarnym zagrają Jakub Miałkowski z MSPN Radomiak 1910 Radom i Mateusz Gromski z Jodły Jedlnia Letnisko. Może jeszcze ktoś nowy się pojawić. Treningi wznowił Paweł Rogala. W sierpniu z pracy zagranicy wraca Paweł Kopeć i dołączy do zespołu.

  Z Mazowsza Grójec ubyło czterech piłkarzy, a po meczu kontrolnym z Bugiem Wyszków, może odejść jeszcze dwóch, trzech. Odeszli, Przemysław Rawa, Jakub Sosnowski, Dariusz Mortka i Bartłomiej Kucharski.
  W poniedziałek pilnie zebrał się zarząd klubu. Tematem obrad była ocena ostatniego meczu kontrolnego z Ceramiką Paradyż, na które to spotkanie nie pojechało kilku podstawowych piłkarzy. - Decyzja z sprawie nieobecnych zawodników zapadnie w środę wieczorem - mówi Mirosław Łukiewicz, prezes Mazowsza.
  Bliscy gry w Mazowszu są, piłkarz z Konga, Pierre Ndakiza, który ostatnio występował z Huraganie Wołomin, oraz Piotr Cudny z Józefovii Józefów.

  Po grze kontrolnej z Polonią w Iłży, Rafał Stąpór trener Orła Wierzbica wstępnie podejmie decyzję, kto z nowych piłkarzy zostanie w jego zespole. Z Orłem trenują między innymi, Rafał Mazur ze Zwolenianki Zwoleń, Tomasz Bartosiak z Polonii Iłża, oraz zawodnicy Centrum Radom, Sokoła Przytyk oraz juniorzy Broni Radom. W Wierzbicy odeszli, Aleksander Szyszka i Patryk Jarząbek wybrali zamiast gry w piłkę naukę. Patryk Wachowicz wyjechał zagranicę, Cezary Zieliński nie wznowił treningów, a Przemysław Śliwiński przeniósł się do Radomiaka Radom.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ