Piłkarskie Orły 2023. Konrad Rudnicki jest liderem w majowym rankingu strzelców spośród drużyn regionu radomskiego

Wojciech Szczepański
Konrad Rudnicki w maju strzelił trzy gole dla Pilicy Białobrzegi i on jest liderem drużyn regionu radomskiego. Pilica Białobrzegi
Konrad Rudnicki w maju strzelił trzy gole dla Pilicy Białobrzegi i on jest liderem w majowym rankingu strzelców Piłkarskie Orły 2023, spośród drużyn regionu radomskiego.

Piłkarskie Orły 2023. Konrad Rudnicki górą w regionie radomskim w majowym notowaniu

Sprawdzamy jak w dotychczasowych majowych rozgrywkach spisywali się zawodnicy z drużyn regionu radomskiego.

W poniedziałek 15 maja piłkarze Radomiaka Radom rozgrywali spotkanie w ramach PKO BP Ekstraklasy. Był to ich wyjazdowy mecz z Wartą Poznań. Radomianie wygrali to spotkanie 1:2. Strzelcami bramek zostali: Luis Machado, w 23 minucie meczu i Lisandro Semedo, w 28 minucie. Obaj zawodnicy ekipy Zielonych zapisali się na liście strzelców w majowym rankingu Piłkarskich Orłów.

W sobotę, 13 maja mecz rozgrywała trzecioligowa Pilica Białobrzegi. Grała na wyjeździe z drugą drużyną Legii Warszawa i pokonała ją 2:4. Zdobywcami bramek dla Pilicy byli: Maciej Kencel (w 22, 25 minucie), Konrad Rudnicki (28), Kacper Wiatrak (51). Przypomnijmy, że we wcześniejszym majowym spotkaniu Pilicy Konrad Rudnicki strzelił już dwa gole a teraz podwyższył swój stan posiadania z 2 do 3 goli. Pozostali zawodnicy dopiero zapisali się na liście majowych Piłkarskich Orłów.

Trzecioligowa Broń Radom w niedzielę, 14 maja Broń Radom podejmowała u siebie lidera tabeli, ŁKS II Łódź. To spotkanie zakończyło się remisowym rezultatem 3:3. Bramki dla Broni zdobyli: Sebastian Kobiera (31, 73), Adrian Grudzień (76). Obaj ci zawodnicy znaleźli się w majowym rankingu strzelców Piłkarskie Orły. Przypomnijmy, że w tym gronie jest również Kacper Pietrzyk, który w poprzednim meczu z Concordią Elbląg, zdobył bramkę dla Broni.

W ostatni weekend mecz rozegrała również czwartoligowa drużyna Oskara Przysucha. Grała w sobotę, 13 maja Mazurem Karczew i uległa mu 1:2. Kontaktową bramkę zdobył Tomasz Bogołębski w 90 minucie spotkania z rzutu karnego. Jest on pierwszym zawodnikiem tej drużyny z otwartym strzeleckim kontem w maju.

Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom spotkała się na wyjazdowym meczu w niedzielę, 14 maja, z AP Orlen Gdańsk. Radomianki przegrały ten mecz 3:0. Na majowej strzeleckiej liście Piłkarskich Orłów są zatem zawodniczki, które zdobyły bramki w poprzednim spotkaniu z Górnikiem Łęczna: Amelia Chmura i Aleksandra Zielińska.

Przypomnijmy, że w tym roku rozszerzyliśmy grono klasyfikowanych strzelców o tych występujących także w IV lidze. A skoro pod uwagę bierzemy aż 5 różnych poziomów rozgrywkowych, różniących się nie tylko nazwami, ale też skalą trudności dla napastników (i pozostałych strzelców), logiczne, że bramki także muszą mieć zróżnicowaną wagę; w zależności od rangi rozgrywek, w których zostały zdobyte.

Dla przypomnienia podajemy zatem współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.