Piłkarskie Orły 2023. Lisandro Semedo z Radomiaka majowym liderem strzelców w regionie radomskim

Wojciech Szczepański
Lisandro Semedo z Radomiaka Radom zgromadził w maju najwięcej punktów w Piłkarskich Orłach spośród zawodników regionu radomskiego. radomiak.pl
Po ostatnich meczach drużyn z regionu radomskiego, najwięcej punktów w majowym notowaniu rankingu „Piłkarskie Orły 2023” zgromadził Lisandro Semedo z Radomiaka Radom.

Piłkarskie Orły 2023. Lisandro Semedo jest pierwszy w majowym notowaniu w regionie radomskim

W ostatnim majowym notowaniu rankingu Piłkarskie Orły 2023, sprawdzamy jak spisywali się zawodnicy z drużyn regionu radomskiego. Po ostatnich rozgrywkach nie zmienił się nasz lokalny lider, którym jest Lisandro Semedo z drużyny Radomiaka Radom.

W sobotę, 27 maja piłkarze Radomiaka Radom rozgrywali spotkanie w ramach PKO BP Ekstraklasy. Był to ich wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. Zawodnicy Zielonych zostali zdeklasowani przez gospodarzy i przegrali wysoko 0:4. We wcześniejszych majowych spotkaniach Radomiaka na liście strzelców w rankingu Piłkarskich Orłów byli: Lisandro Semedo ma na swoim koncie 2 gole, czyli 4 punkty; Luis Machado, Frank Castaneda, Dawid Abramowicz - wszyscy trzej strzelili po 1 golu i mają po 2 punkty.

W niedzielę 28 maja, mecz rozgrywała trzecioligowa Pilica Białobrzegi. Grała na wyjeździe z Olimpią Zambrów. Mecz zakończył się przegraną Pilicy 4:0. We wcześniejszych majowych spotkaniach zdobywcami bramek dla Pilicy byli: Maciej Kencel (3 gole, 3 punkty), Konrad Rudnicki (3 gole, 3 punkty), Kacper Wiatrak (1 gol i 1 punkt).

Trzecioligowa Broń Radom także niedzielę, 28 maja grała na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Broni zdobyli: Adrian Grudzień w 25 minucie meczu i Marcin Szymczak w 90 minucie z rzutu karnego. Podsumowując, majowa lista strzelców Broni Radom przedstawia się następująco: Sebastian Kobiera (2 gole, 2 punkty), Adrian Grudzień (2 gole i 2 punkty), Kacper Pietrzyk (1 gol i 1 punkt), Bartłomiej Nowak (1 gol i 1 punkt), Kamil Odolak (1 gol i 1 punkt) i Marcin Szymczak (1 gol i 1 punkt).

W ostatni weekend mecz rozegrała również czwartoligowa drużyna Oskara Przysucha. Na wyjeździe grała z Hutnikiem Warszawa. Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla Oskara zdobyli Przemysław Nogaj w 48 minucie meczu oraz Tomasz Bogołębski w 52 minucie. Obaj już byli na majowej liście strzelców, a tak w podsumowaniu przedstawia się ta lista: Przemysław Nogaj (2 gole i 1,25 punkta), Tomasz Bogołębski (2 gole i 1,25 punkta), Kacper Pankowski (1 gol i 0,625 punkta).

Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom w ostatnim czasie nie rozgrywała spotkań. Wcześniej na majowej strzeleckiej liście Piłkarskich Orłów są zatem zawodniczki, które zdobyły bramki w spotkaniu z Górnikiem Łęczna: Amelia Chmura i Aleksandra Zielińska.

Przypomnijmy, że w tym roku rozszerzyliśmy grono klasyfikowanych strzelców o tych występujących także w IV lidze. A skoro pod uwagę bierzemy aż 5 różnych poziomów rozgrywkowych, różniących się nie tylko nazwami, ale też skalą trudności dla napastników (i pozostałych strzelców), logiczne, że bramki także muszą mieć zróżnicowaną wagę; w zależności od rangi rozgrywek, w których zostały zdobyte. Dla przypomnienia podajemy zatem współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.