Piłkarskie Orły 2023 na Mazowszu to Stryjewski i Strzałkowski. Marcin Szymczak z Broni Radom jest na 8 miejscu w ostatnim marcowym notowaniu

Wojciech Szczepański
Marcin Szymczak z Broni Radom jest na 8 miejscu w ostatnim marcowym notowaniu Piłkarskich Orłów 2023. Broń Radom
Na Mazowszu w ostatnim marcowym notowaniu „Piłkarskich Orłów” na pierwszym miejscu są Mateusz Stryjewski z Mławianki Mława i Michał Strzałkowski z Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Marcin Szymczak z Broni Radom jest na 8 miejscu.

Marcin Szymczak z Broni Radom jest w czołówce Piłkarskich Orłów na Mazowszu

Walka o miano najskuteczniejszej armaty na Mazowszu w marcu była bardzo zacięta. Ostatecznie nie było jednego piłkarza, który uciekłby stawce. Ranking za marzec na Mazowszu otwiera dwójka piłkarzy z III ligi - Mateusz Stryjewski, Mławianka Mława oraz Michał Strzałkowski, Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Obaj strzelili po 6 bramek, co dało im 6 punktów.

Spośród zawodników z drużyn regionu radomskiego w czołówce obecnego notowania znalazł się Marcin Szymczak z Broni Radom. Jest na ósmym miejscu razem z Arkadiuszem Ciachem ze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Obaj maja po 3 gole i 3 punkty.

Przypomnijmy, że pierwsze marcowe punkty, zdobywając gola w wyjazdowym, przegranym 1:2 spotkaniu PKO BP Ekstraklasy z Koroną Kielce, zdobył piłkarz Radomiaka Radom, Leonardo Rocha. Była to pierwsza bramka dla Radomiaka strzelona w tym miesiącu. W miniony weekend piłkarze Radomiaka nie rozgrywali spotkań w PKO BP Ekstraklasie nie zdobyli więc punktów w Piłkarskich Orłach.

Dwa tygodnie temu Marcin Szymczak z Broni Radom był już w czołówce marcowego rankingu Piłkarskie Orły, prowadzonego przez wydawnictwo Polska Press. Potem do grona strzelców dołączył jego klubowy kolega Michał Kielak. W miniony weekend obaj ci zawodnicy podnieśli swój bramkowy bilans. Broń Radom grała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Gole dla drużyny Broni strzelili Marcin Szymczak w 61 minucie i Michał Kielak w 89 minucie z rzutu karnego.

Kolejna trzecioligowa drużyna z regionu radomskiego Pilica w miniony weekend grała na swoim terenie z drużyną Pelikana Łowicz i odniosła zwycięstwo 2:0. Obie bramki strzelił Damian Winiarski w 67 i 78 minucie.

Z zawodników z regionu radomskiego swoje marcowe konta otworzyli wcześniej piłkarze czwartoligowego Oskara Przysucha: Przemysław Wicik, Tomasz Bogołębski, Patryk Czarnota oraz Karol Karwowski.

W miniony weekend ten ostatni podwyższył swoje bramkowe konto. Oskar grał na wyjeździe z Wilgą Garwolin. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Natomiast bramkę dla Oskara zdobył właśnie Karol Karwowski w 42 minucie spotkania.

Na liście strzelców z regionu radomskiego w miniony weekend zapisały się również panie. Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom zmierzyła się na własnym boisku z ekipą Medyka Konin, czterokrotnego mistrza Polski. Radomianki pokonały rywalki wynikiem 2:1. Gole dla Czwórki strzeliły: Oliwia Malesa w 38 minucie i Monika Orłowska w 65 minucie.

Celem Piłkarskich Orłów jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych strzelców piłkarskich w kategorii męskiej i kobiecej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0