Piłkarskie Orły 2023. Na Mazowszu w maju prowadzi Michał Bajdur. Konrad Rudnicki jest na czele strzelców z regionu radomskiego

Wojciech Szczepański
Oto czołówka pierwszego notowania majowej klasyfikacji Piłkarskich Orłów na Mazowszu Polska Press
Michał Bajdur z Polonii Warszawa jest najwyżej notowanym strzelcem w pierwszym majowym notowaniu rankingu Piłkarskie Orły 2023. Konrad Rudnicki jest trzeci.

W majowym notowaniu Piłkarskich Orłów 2023 na Mazowszu prowadzi Michał Bajdur, a Konrad Rudnicki jest trzeci

Początek maja nie należy do strzelców z ekstraklasowych drużyn. Po rozgrywkach w czasie długiego weekendu w klasyfikacji Piłkarskich Orłów 2023, na 12 maja, prowadzi Michał Bajdur z drugoligowej Polonii Warszawa. Strzelił dwa gole i zgromadził 3 punkty.

Na drugim miejscu znalazł się Dominik Bartnik z czwartoligowego Hutnika Warszawa z 4 golami i dorobkiem 2,5 punkta.

Na trzecim miejscu uplasował się Konrad Rudnicki z trzecioligowej Pilicy Białobrzegi. Jest on zdobywcą 2 bramek i ma na koncie 2 punkty.

Sprawdzamy jak w dotychczasowych majowych rozgrywkach spisywali się zawodnicy z drużyn regionu radomskiego.

Przypomnijmy, że sobotę w 6 maja piłkarze Radomiaka Radom rozgrywali spotkanie w ramach PKO BP Ekstraklasy. Był to ich domowy mecz z Piastem Gliwice. Niestety radomianie przegrali to spotkanie 0:1 i żaden z zawodników ekipy Zielonych nie zdobył goli ani punktów do majowego rankingu Piłkarskich Orłów.

Również w sobotę, 6 maja mecz rozgrywała trzecioligowa Pilica Białobrzegi. Podejmowała drużynę Mławianki Mława i pokonała ją 2:0. Zdobywcą obu bramek był Konrad Rudnicki - w 2 i 23 minucie meczu (z rzutu karnego).

Broń Radom w sobotę, 6 maja grała na wyjeździe z Concordią Elbląg. Radomianie ulegli gospodarzom 3:2. Bramkę dla Broni zdobył Kacper Pietrzyk w 29 minucie, druga była samobójcza obrońcy Concordii.

W ostatni weekend mecz rozegrała również czwartoligowa drużyna Oskara Przysucha. Grała na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki i uległa gospodarzom 1:0. Zatem zawodnicy tej drużyny nie otwarli sobie strzeleckich kont w maju.

Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom spotkała się ostatnio z Górnikiem Łęczna. Przegrała ten mecz bardzo wysoko - 2:9 i na dwie kolejki przed końcem sezonu utraciła szanse na pozostanie w ekstraklasie. Tym niemniej na strzelecką listę wpisały się: Amelia Chmura w 74 minucie (z karnego) i Aleksandra Zielińska w 86 minucie meczu.

Przypomnijmy, że w tym roku rozszerzyliśmy grono klasyfikowanych strzelców o tych występujących także w IV lidze. A skoro pod uwagę bierzemy aż 5 różnych poziomów rozgrywkowych, różniących się nie tylko nazwami, ale też skalą trudności dla napastników (i pozostałych strzelców), logiczne, że bramki także muszą mieć zróżnicowaną wagę; w zależności od rangi rozgrywek, w których zostały zdobyte.

Dla przypomnienia podajemy zatem współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.