Piłkarze Radomiaka Radom wygrali sparing z Bruk-Betem Termalica Nieciecza. Bronił Grzegorz Sandomierski, były reprezentant Polski

Dorota Kułaga
W meczu kontrolnym rozegranym w piątek piłkarze Radomiaka Radom pokonali na wyjeździe 2:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Bramki dla Zielonych zdobyli Roberto Alves i Leonardo Rocha.

Radomiak wygrał sparing z Bruk-Betem Termalica Nieciecza

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Roberto Alves 34 z karnego, Leonardo Rocha 52.
Radomiak: Albert Posiadała (46. Grzegorz Sandomierski) - Daniel Pik (46. Raphael Rossi), Mateusz Cichocki (86. Jakub Snopczyński), Mike Cestor, Dawid Abramowicz - Francisco Ramos (67. Roberto Alves), Chrístos Dónis (81. Miłosz Żurawski), Thabo Cele (46. Berto Cayarga), Roberto Alves (46. Lisandro Semedo) - Frank Castañeda (61. Jean Franco Sarmiento), Leonardo Rocha (67. Krystian Okoniewski).
Bruk-Bet Termalica: (I połowa) Krystian Bartoszek - Andrej Kadlec, Nemanja Tekijaski, Artem Putiwcew, Adam Radwański - Artem Polarus, Maciej Ambrosiewicz, Taras Zawijskyj, Andrzej Trubeha - Muris Mesanović, Tomáš Poznar. (II połowa) Krystian Bartoszek (75 Eric Topór) - Taras Zawijskyj, Bartosz Farbiszewski, Wiktor Biedrzycki, Marcin Grabowski - Damian Hilbrycht, Andrij Dombrowskyj, Michal Hubinek, Artem Polarus (60 Bartłomiej Kukułowicz), Florin Purece - Kacper Śpiewak.

Jak informuje strona Radomiaka, w 34. minucie Zieloni objęli prowadzenie. Roberto Alves pewnie wykorzystał rzut karny. W 52. minucie wynik podwyższył Leonardo Rocha, który strzałem z 10. metrów pokonał bramkarza Bruk-Betu, a asyste przy tym golu zanotował Lisandro Semedo.

W spotkaniu tym w drugiej połowie zagrał bramkarz Grzegorz sandomierski, który od kilku dni trenuje z Radomiakiem po tym jak kontuzji doznał Gabriel Kobylak. Od 12 stycznia tego roku jest bez klubu, wcześniej był zawodnikiem greckiego klubu APO Levadiakos. Według portalu Transfermarkt wartość rynkowa Grzegorza Sandomierskiego, który na koncie ma 3 występy w reprezentacji Polski, wynosi 150 tysięcy euro. W najbliższych dniach przekonamy się, czy Sandomierski podpisze kontrakt z Radomiakiem.

W niedzielę, 2 kwietnia, Radomiak zagra na wyjeździe w PKO BP Ekstraklasie z Wisłą Płock. Początek spotkania o godz. 12:30.