Piłkarze ręczni AZS Politechnika Radom przegrali jedną bramką (zdjącia)

/W.Ł./
Przemysław Misiewicz w meczu z ChKS Łódź zdobył osiem bramek, w tym dwie z rzutów karnych. T. Klocek
W meczu dziewiątej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika Radom przegrała z ChKS Łódź 34:35.

AZS Politechnika - ChKS 34:35 (16:19).

AZS Politechnika: Kowalski, Kuczyński - Cupryś 8 (1), P. Misiewicz 8 (2), Przykuta 4, Mroczek 3 (1), Kalita 3, Świeca 3, Janasz 3, Rurarz 2, Sieczka 0, Dąbrowski 0, Tybuszewski 0, Guzik 0.
Karne: 5/4 (rzut Cuprysia odbił Łuczyński). Kary: 4 minuty (Sieczka i Kalita po 2).
ChKS: Łuczyński, Wnuk - Kiełbasiński 13 (6), Dankowski 7, Witczak 4, Maciej Kulisz 3, Gomółka 3, Walczak 3, Urbański 1, Michał Kulisz 1, Dybcio 0, Kuśmierczyk 0, Gajewski 0, Stegliński 0.
Karne: 6/6. Kary: 8 minut (Michał Kulisz 4, Dybcio i Gajewski po 2).
Politechnika przystąpiła do meczu z ChKS bez dwóch podstawowych szczypiornistów, Konrada Misiewicza i Daniela Kulika. Obaj są kontuzjowani. Nie w pełni sił był także Jarosław Sieczka, który na parkiecie pojawił się dopiero w drugiej połowie i to na krótko.

18 SEKUND

Dramatyczna pogoń AZS za wynikiem i chociaż doprowadzeniem do remisu nie udała się. Na 18 sekund przed zakończeniem meczu, po rzucie Pawła Przykuty zrobiło się tylko 35:34 dla łodzian. Piłkę jednak mieli goście i nie dali sobie odebrać wygranej. Radomianie nie potrafili poradzić sobie z dwoma bardzo dobrze rzucającymi zawodnikami ChKS, leworęcznym Martinem Dankowskim i praworęcznym Bartłomiejem Kiełbasińskim. Zdobywali bramka za bramką.

ŁAPAŁY KURCZE

AZS cały czas przegrywał w tym meczu, dwoma, trzema, a nawet pięcioma bramkami. W drugiej połowie dwaj podstawowi skrzydłowi, Przemysław Misiewicz i Rafał Janasz musieli zejść z parkietu, bo łapały ich kurcze. Ponadto dobrze grający Damian Cupryś nie wykorzystał rzutu karnego i zgubił piłkę. To były decydujące momenty tego spotkania, które zaważyły na przegranej radomian.

W innych meczach: Gwardia Opole - Wisła Sandomierz 32:22, KS SPR Końskie - Stal Mielec 34:35, ASPR Zawadzkie - Siódemka Miedź Legnica 25:25, MTS Chrzanów - AZS AWF Biała Podlaska nie odbył się, BKS Bochnia - Olimpia Piekary Śląskie 36:31.

1. Stal 9 18 359:245
2. Miedź 9 14 304:240
3. Zawadzkie 9 12 265:240
4. Łódź 9 10 255:266
5. Końskie 9 9 256:266
6. Olimpia 9 8 271:283
7. Chrzanów 8 7 213:224
8. Wisła 9 7 256:288