PKO BP Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:1 w sparingu. Gola dla zielonych strzelił Dominik Sokół. Zobacz zdjęcia

Damian Wiśniewski
Damian Markowski / Radomiak.pl
W czwartek 30 czerwca przygotowujący się do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom przegrał 1:2 sparing z ligowym przeciwnikiem, Lechią Gdańsk.

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:1 (1:0)
Bramki:
Flavio Paixao 54 z rzutu karnego, Bassekou Diabate 95 - Dominik Sokół 109.
Lechia: Kuciak (91. Buchalik) - Pietrzak (61. Durmus), Maloca (91. Kurzydłowski), Nalepa (45. Kałuziński, 97. Biegański), Ceesay (75. Stec) - Conrado (91. Brzęk), Gajos (75. Kubicki), Koperski (91. Neugebauer), Terrazzino (75. Diabate) - Zwoliński (45. Sezonienko), Flavio (61. Clemens).
Radomiak: Posiadała - Grzybek, Justiniano (31. Cichocki), R. Rossi, Abramowicz (31. Pawłowski) - Cele, Łukasik (31. Alves), F. Nascimento - Pik, Feliks, Leandro (31. Machado).
Radomiak (od III kwarty): Ojrzyński - Pawłowski, Justiniano, Cichocki, Abramowicz - T. Matos, Luizao, Łukasik - Alves, Machado, Maurides.
Radomiak (od IV kwarty): Kobylak - T. Matos, Justiniano, Gajgier, Abramowicz - Korzeniecki, Luizao, Nowakowski - Sokół, Machado, Maurides.

Trzeci mecz sparingowy Radomiaka Radom w trakcie przygotowań do nowego sezonu rozgrywany był w formacie czterech kwart po 30 minut. Trener Mariusz Lewandowski dość mocno rotował składem i na każdą część meczu wystawiał inną jedenastkę.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania okazało się, że na pewno nie zagrają w nim Karol Angielski oraz Filip Majchrowicz. Portal weszlo.com podał informację, iż obaj są coraz bliżej opuszczenia klubu (Angielski w kierunku Turcji, lub Arabii Saudyjskiej), a Majchrowicz do tej pory nie pojawił się nawet na zgrupowaniu w Gniewinie. Z zamiarem powrotu do Korei Południowej ma się nosić również Brazylijczyk Maurides, jednak on zagrał w meczu z gdańszczanami.

W wyjściowej jedenastce pojawił się również między innymi Albert Posiadała, czyli bramkarz sprowadzony do Radomiaka zimą tego roku, ale natychmiast wysłany na wypożyczenie zwrotne do trzecioligowego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W kolejnych tercjach zastępowali go inni nowi goalkeeperzy: Jakub Ojrzyński i Gabriel Kobylak.

Samo spotkanie było natomiast zamknięte dla mediów oraz kibiców, a powodem tego miał być fakt, iż dla Lechii jest to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się wkrótce eliminacjami do Ligi Konferencji Europy.

W pierwszej tercji nie padła ani jedna bramka. W drugiej wynik otworzył Portugalczyk Flavio Paixao, który dał Lechii prowadzenie skutecznie egzekwując rzut karny. Jedenastka została natomiast podyktowana po faulu na Kacprze Sezonience.

Po zakończeniu drugiej tercji rozegrano konkurs rzutów karnych, który 5:3 wygrał Radomiak. W trzeciej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

W czwartej tercji, w 95. minucie spotkania, prowadzenie Lechii podwoił Bassekou Diabate, który wykorzystał podanie Christiana Clemensa. Około kwadrans kontaktowego i jedynego gola dla Radomiaka strzelił Dominik Sokół, który pokonał Michała Buchalika strzałem głową.

Dla Radomiaka nie musiała być to jednak jedyna bramka w tym meczu. Wcześniej w słupek trafił Portugalczyk Roberto Alves, a Dusan Kuciak skutecznie interweniował po dobrym strzale głową w wykonaniu Luisa Machado.

Kolejny mecz sparingowy Radomiak rozegra w ostatni dzień zgrupowania w Gniewinie, trzeciego lipca. Jego przeciwnikiem będzie wówczas pierwszoligowa Arka Gdynia.