PKO BP Ekstraklasa. Radomiak przegrał ostatni mecz w tym roku z Pogonią Szczecin 1:2. Kończył mecz w dziewiątkę

Dorota Kułaga
W meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali z Pogonią Szczecin 1:2. Bramkę z gatunku "stadiony świata" zdobył Mateusz Grzybek - strzałem z półwoleja w okienko. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwone kartki, w konsekwencji dwóch żółtych, otrzymali Mateusz Cichocki i Raphael Rossi.

PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Pogoń Szczecin ONLINE

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)
Bramka: 0:1 Kamil Grosicki 52 z karnego, 1:1 Mateusz Grzybek 69, 1:2 Damian Dąbrowski 90.
Radomiak: Kobylak - Jakubik, Justiniano, Rossi, Cichocki, Grzybek - Semedo (90. Leandro), Alves (90. Sokół), Nowakowski, Machado (90. Łukasik) - Maurides.
Pogoń: Stipica - Kucharczyk, Zech, Malec, Borges (87. Mata) - Kurzawa (76. Kowalczyk), Dąbrowski, Łęgowski (64. Wędrychowski), Biczachczjan (87. Drygas), Grosicki - Zahovič (87. Gorgon).
Sędziuje: Damian Kos (Wejherowo).
Żółte kartki: Cichocki dwie, Rossi, Alves, Machado (Radomiak), Łęgowski, Dąbrowski, Fornalczyk (Pogoń) - rezerwowy piłkarz.
Czerwone kartki: Cichocki (Radomiak, 50 minuta, za dwie żółte), Rossi (Radomiak, 90+6, za dwie żółte).
Widzów: 4062.

KILKNIJ I ZOBACZ SKRÓT MECZU

Radomiak walczył ambitnie, nawet wtedy gdy grał w dziesiątkę, to starał się zdobyć zwycięską bramkę. Zabrakło jedna precyzji pod bramką Dante Stipicy. Pogoń decydujący cios zadała w 90 minucie, a autorem tego trafienia była kapitan Damian Dąbrowski. Szczeciński zespół odniósł 500. zwycięstwo w historii swoich występów w PKO Ekstraklasie, ma więc powody do satysfakcji. A Radomiak może czuć duży niedosyt, bo remis był bardzo blisko.

90+7. Koniec meczu. Radomiak porażką pożegnał się ze swoimi kibicami

90+6. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Raphaela Rossiego z Radomiaka. Gospodarze kończą mecz w dziewiątkę.

Sędzia doliczył 6 minut.

90- Gol dla Pogoni. Damian Dąbrowski uderzył z 16 metrów i piłka wpadła przy słupku bramki strzeżonej przez Gabriela Kobylaka.

82 - Świetny kontratak Zielonych, gol Machado ze spalonego, jednak nie został uznany, ponieważ był spalony.

69 - GOOOOOOOOL dla Radomiaka. Dośrodkowanie z prawej strony, piłka trafia do Mateusza Grzybka i ten kapitalnym strzałem z półwoleja pokonuje Stipicę! Gol z gatunku stadiony świata. Piłka wylądowała w okienku bramki Pogoni!

57 - Gabriel Kobylak obronił strzał Wahana Biczachczjana.

52 - Rzut karny na bramkę zamienił Kamil Grosicki. Zmylił Gabriela Kobylaka i pewnie umieścił piłkę w bramce. A więc Pogoń wyszła na prowadzenie 1:0.

50 - Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, jego zdaniem Luca Zahović był faulowany przez Mateusza Cichockiego. Zawodnik Radomiaka dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwona kartkę. Radomiak musi grać w dziesiątkę.

49 - Szybka akcja Pogoni, centra Kamila Grosickiego, w pole karnym przewrócił się Zahović.

46 - Zaczynamy drugą połowę.

-Mecz jest toczony w szybkim tempie, obydwie drużyny miały okazje w pierwszej połowie. Wygra ten zespół, który po przerwie będzie bardziej skuteczny - powiedział w przerwie meczu Jakub Nowakowski dla stacji Canal+ Sport.

45 - Koniec pierwszej połowy. Pogoń oddała dwa celne strzały, Radomiak jeden, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Udanymi interwencjami popisali się bramkarze - Dante Stipica i Gabriel Kobylak, który w sobotę został powołany do pierwszej reprezentacji Polski.

35 - Znowu Radomiak stanął przed szansą zdobycia bramki. Maurides zagrał prostopadle do Machado, Portugalczyk uderzył z ostrego kąta, ale Stipica popisał się udaną interwencją.

29 - Indywidualna akcją popisał się Machado, który ograł Kucharczyka, zagrał do Mauridesa. Ten jednak nie trafił w bramkę. Była to najlepsza okazja Zielonych do zdobycia bramki.

Nadal bez bramek w Radomiu. Gorący doping dla zawodników gospodarzy, ale na stadion dotarli też kibice gości. Pogoń też ma wsparcie od swoich fanów.

22 - Jakub Nowakowski dograł do Damiana Jakubika, ten podał do Roberto Alvesa, ale na posterunku był Dante Stipica.

9 - Bichakhchyan kapitalnie uderzył z 20 metrów i słupek uratował Zielonych od utraty bramki.

4 - Przechwyt Lisandro Semedo, podał do Mauridesa, który uderzył na bramkę, po drodze piłka odbiła się od Michała Kucharczyka i przeszła tuż obok słupka.

1 - Pogoń bliska zdobycia bramki. Kamil Grosicki urwał się lewą stroną po zagraniu z głębi pola. Zagrał w pole karne, Luka Zahović uderzył obok, po chwili Wahan Biczachczjan wślizgiem próbował skierować piłkę do siatki, ale futbolówka przeszła obok bramki.

Gościem specjalnym na meczu jest Andrzej Gołota, były znakomity pięściarz. 4 razy Indywidualnym Mistrzem Polski, w latach 1987-1990 w wadze ciężkiej (3-krotnie) i superciężkiej (raz). W 1987 roku zwyciężył w Turnieju im. Feliksa Stamma. Wcześniej, w 1985 roku, został wicemistrzem świata juniorów, a w kolejnym sezonie sięgnął po Mistrzostwo Europy Juniorów. W Mistrzostwach Europy Seniorów zdobył brązowy medal w 1989 roku. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych walczył na ringach zawodowych. Andrzej Gołota po meczu Radomiaka jedzie do Kielc, gdzie będzie obserwował finałową galę na X Memoriale Leszka Drogosza.

1 - Zaczynamy!

Radomiak chce za wszelką cenę zmazać plamę z Zielonej Góry, gdzie przegrał w rzutach karnych z trzecioligową Lechią i odpadł z Fortuna Pucharu Polski. To ostatni ligowy występ Radomiaka w tym roku. -To był z naszej strony bardzo zły mecz, trzeba się przyznać, że zawaliliśmy. Musimy się z tym zmierzyć i pokazać, że teraz siły koncentrujemy na ekstraklasie - mówił przed meczem trener Radomiaka Mariusz Lewandowski dla stacji Canal+ Sport.

W obu zespołach sporo absencji z powodu kontuzji i pauzy za kartki. W Radomiaku na pewno zabraknie kontuzjowanych Thabo Cele, Luizao oraz Daniela Pika, a także pauzujących za kartki: Dawida Abramowicza i Filipe Nascimento. W Pogoni nie zagrają Almqvist, Bartkowski.