PKO BP Ekstraklasa. Raków Częstochowa wygrał z Radomiakiem Radom 3:0. Zespół Zielonych był bezsilny

Filip Węglicki
Raków pewnie pokonał Radomiaka wynikiem 3:0. Piłkarze Zielonych zagrali sobotnie spotkanie w białych strojach. Marek Tęcza
W sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego 83 w Częstochowie odbył się mecz dziesiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy między Rakowem Częstochowa i Radomiakiem Radom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Rakowa.

Raków Częstochowa wygrał z Radomiakiem Radom 3:0. Zespół Zielonych był bezsilny

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Fabian Piasecki 45+3', 2:0 Stratos Svarnas 47', Ivi Lopez 52' 3:0
Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Svarnas - Kun (Długosz 85'), Papanikolaou, Kochergin (Berggren 81'), Tudor - Lopez (Wdowiak 68'), Piasecki (Gutkovskis 68'), Nowak (Szelągowski 81')
Radomiak: Kobylak - Abramowicz, Rossi, Justiniano, Grzybek - Nascimento (Luizao 62'), Cele (Nowakowski 65'), Semedo (Matos 46'), Alves (Pawłowski 75'), Pik (Leandro 62') - Maurides
Sędziuje: Tomasz Musiał (Kraków)
Żółte kartki: Nowak (Raków) - Abramowicz, Rossi, Nascimento, Cele, Matos, Maurides (Radomiak)

Zawodnicy Rakowa ofensywnie rozpoczęli spotkanie. W kilkadziesiąt sekund Hutnicy znaleźli się pod polem karnym Radomiaka. Na początku meczu na murawę upadł Bartosz Nowak, lecz nie było to nic poważnego. Chwilę później Nowak sfaulował zawodnika Zielonych.

W piątej minucie po wybiciu piłki przez Justiniano, Raków wykonał pierwszy rzut rożny, po którym nie stworzył zagrożenia. Raków posyłał dużo dośrodkowań w pole karne Radomiaka i intensywnie narzucał presję na zawodników Zielonych.

W dwunastej minucie Piasecki otrzymał dobre podanie od Ivi Lopeza, ale Raków nie wykorzystał szansy. Chwilę później doszło do starcia Mauridesa i Kochergina, po którym polała się krew, jednak zawodnicy brali udział dalej w spotkaniu. Po zdarzeniu Radomiak otrzymał rzut wolny.

W szesnastej minucie Maurides został złapany na spalonym po otrzymaniu wysokiego podania. Chwilę później Piasecki oddał strzał na bramkę Radomiaka, lecz Kobylak pewnie złapał piłkę.

W dwudziestej minucie Semedo postraszył Hutników groźnym rajdem i wywalczył pierwszy rzut rożny dla Zielonych. Po stałym fragmencie piłkarze Rakowa wybili piłkę.

W 25 minucie Abramowicz sfaulował Tudora na skraju pola karnego. Defensor Zielonych otrzymał żółtą kartkę. Zawodnik Hutników długo nie podnosił się z murawy, ale wrócił do gry. Do rzutu wolnego podszedł Ivi Lopez, lecz niecelnie uderzył na bramkę Kobylaka.

W 29 minucie Piasecki posłał groźne podanie do Kuna, lecz Justiniano świetnie interweniował i przerwał akcję drużyny przeciwnej. Chwilę później Grzybek sfaulował Kuna na trzydziestym metrze przed bramką Zielonych.

W 33 minucie Rossi zastawił Tudora, po czym zawodnik Rakowa upadł na murawę. Sędzia Musiał pokazał czerwona kartkę obrońcy Zielonych, lecz po wideoweryfikacji sędzia zmienił decyzję i dał Rossiemu żółtą kartkę.

W 41 minucie Nascimento przeszkodził zawodnikowi Rakowa w wykonaniu rzutu wolnego, przez co obejrzał żółtą kartkę. W 43 minucie Cele sfaulował Papanikolaou i obejrzał żółty kartonik.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Piasecki otrzymał wysokie podanie od Svarnasa i fenomenalnie złożył się do uderzenia. Zawodnik pokonał ekwilibrystycznym strzałem Kobylaka i dał prowadzenie drużynie z Częstochowy.

W pierwszej połowie piłkarze Rakowa długo utrzymywali się przy piłce, posyłali wiele dośrodkowań w pole karne Radomiaka i narzucali wysoki pressing na Zielonych. Zawodnicy Radomiaka szukali swoich szans w kontratakach.

- Bardzo dobre dośrodkowanie, trochę przy nim zaspaliśmy. Idealny strzał, nic nie miałem do powiedzenia przy uderzeniu Piaseckiego. - mówił bramkarz Radomiaka Gabriel Kobylak w meczowej przerwie.

W drugiej połowie Matos zastąpił Semedo. Chwilę po rozpoczęciu po długim podaniu Lopeza z rzutu wolnego, Svarnas trafił do bramki Radomiaka. W 47 minucie Raków prowadził już 2:0.

W 52 minucie Bartosz Nowak posłał dobre pytanie do Lopeza, który niskim strzałem z pola karnego pokonał Kobylaka. W 54 minucie Matos sfaulował Tudora i obejrzał żółtą kartkę.

W 57 minucie Maurides sfaulował Papanikolaou i obejrzał żółty kartonik.

W 62 minucie trener Lewandowski dokonał podwójnej zmiany - za Pika wszedł Leandro oraz w miejsce Nascimento pojawił się Luizao. W 64 minucie po strzale Piaseckiego z linii bramkowej piłkę wybił Matos. Chwilę później na boisku za Cele wszedł Nowakowski.

W 68 minucie Bartosz Nowak sfaulował Leandro i obejrzał żółtą kartkę. Za Iviego Lopeza na boisku pojawił się Wdowiak, a za Pisaeckiego Gutkovsiks.

W 75 minucie Pawłowski wszedł za Alvesa.

W 81 minucie na boisku pojawili się Berggren i Szleągowski za Nowaka i Kochergina. Chwilę później Długosz zmienił Kuna.

W 88 minucie Kobylak dobrze interweniował po strzale Gutkovskisa i posłał piłkę na rzut rożny.

Wynik nie uległ już zmianie. Raków pewnie wygrał z Radomiakiem 3:0.

Radomiak Radom przed sobotnim meczem po dziewięciu kolejkach miał na swoim koncie czternaście punktów i zajmował piąte miejsce w tabeli. Raków Częstochowa przed spotkaniem z Zielonymi po rozegraniu ośmiu spotkań w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy miał na swoim koncie szesnaście punktów i zajmował czwartą pozycję w tabeli.

W ekipie Zielonych zabrakło Luisa Machado, który pauzował przez nadmiar żółtych kartek.