PKO Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Radomiak Radom 1:1. Filip Majchrowicz bohaterem meczu

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Termalika - Radomiak.
Fragment meczu, Termalika - Radomiak. facebook Bruk-Bet Termalika Nieciecza Tomasz Madejski Fotografia, Nasze Miasto Tarnów
W meczu 27 kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalika Nieciecza zremisował 1:1 z Radomiakiem Radom. Remis Radomiakowi uratował bramkarz Filip Majchrowicz.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom gra w niedzielę z Bruk-Bet Termaliką w Niecieczy. Koniec meczu 1:1. Śledź relację live

Bruk-Bet Termalika Nieciecza - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 samobójcza 21, 1:1 Muris Mesanović 55.
Bruk-Bet Termalika:Pawieł Pawluczenko - 13. Mateusz Grzybek (71, 17. Matěj Hybš), 6. Nemanja Tekijaški, 77. Artem Putiwcew, 66. David Domgjoni - 10. Adam Radwański, 89. Andrij Dombrowśkyj, 18. Piotr Wlazło (72, 22. Michal Hubínek), 7. Roman Gergel (46, 88. Tomáš Poznar) - 11. Muris Mešanović (87, 32. Roland Varga), 9. Kacper Śpiewak (46, 14. Dawid Kocyła).
Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 37. Gonçalo Silva, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki - 20. Luís Machado, 23. Filipe Nascimento (79, 55. Meik Karwot), 35. Daniel Łukasik (65, 8. Luizão), 9. Leândro (79, 7. Abraham Marcus), 10. Mateusz Radecki (65, 13. Maurides), 33. Dawid Abramowicz (69, 22. Tiago Matos) - 19. Karol Angielski.
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Dariusz Banasik, trener Radomiaka nie kombinował ze składem wyjściowym na mecz z Termaliką. Zgodnie z zapowiedziami, radomski szkoleniowiec zagrał trójką w obronie, czwórką w pomocy i trójką ofensywnych piłkarzy. Tak zieloni zagrali w wygranym 3:0 meczu sparingowym z Koroną Kielce. Nastąpiły dwie zmiany personalne. Bramkarza Mateusza Kochalskiego zastąpił Filip Majchrowicz (nie zagrał w Koroną, bo w tym czasie przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 21) oraz Abrahama Marcusa zastąpił Leandro Rossi.
Z kolei Termalika zagrała w klasycznym ustawieniu 1-4-4-2. Po raz pierwszy zagrał w zespole z Niecieczy Ukrainiec Andrej Dombrovskij jako defensywny pomocnik.

Gol samobójczy
Początek meczu należał do gospodarzy. W 9 minucie Adam Radwański popisał się mocnym strzałem z około 20 metrów, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Filip Majchrowicz. W odpowiedzi kąśliwym strzałem popisał się Filipe Nascimento, ale golkiper Termaliki wybił piłkę na rzut rożny.
W 21 minucie po zagraniu piłki z rzutu rożnego w pole karne przez Daniela Łukasika miała trafić do Raphaela Rossiego, ale najpierw trafiła w głowę obrońcy Termaliki Nemanję Tekijaskiego o wpadła do siatki. Gospodarze domagali się odgwizdania przez arbitra faulu naszego piłkarza na graczu gospodarzy, ale wszystko było zgodnie z przepisami i bramka została uznana.
W 32 minucie kolejna groźna akcja Radomiaka i bliski pokonania bramkarza gospodarzy był Karol Angielski.
Padło wyrównanie
W 52 minucie po akcji Karola Angielskiego do Leandro Rossiego, ten drugi z trzech metrów nie skierował piłki do siatki.
W 55 minucie po strzale głową wyrównał napastnik Termaliki Mauris Mesanović.
Po ponad godzinie gry, Dariusz Banasik trener Radomiaka dokonał aż trzech zmian. Na boisku pojawili się Maurides Junior, Luizao i Tiago Matos.
W 79 minucie radomski szkoleniowiec dokonał dwóch kolejnych zmian. Na placu gry pojawili się Abraham Marcus i Meik Karwot.
W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany gracz Radomiaka, Abraham Marcus za uderzenie rywala, a w ostatniej akcji meczu słupek uratował Radomiaka od straty gola.
Bohaterem Radomiaka był w tym meczu bramkarz Filip Majchrowicz.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0