PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom wygrał z Jagiellonią w Białymstoku. Decydujący cios zadał w 94 minucie! Zobacz zapis relacji

Kacper Siekański
Tak piłkarze Radomiaka fetowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!
Tak piłkarze Radomiaka fetowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Facebook/RKS Radomiak
Piłkarze Radomiaka Radom pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1 w czwartej kolejce PKO Ekstraklasy. Zwycięską bramkę uzyskali w 94 minucie! Zobacz zapis naszej relacji z meczu.

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marc Gual 12 min., 1:1 Felipe Nascimento 63 z karnego, 1:2 Maurides 90+4.
Jagiellonia: Alomerović - Prikryl, Tiru, Skrzypczak, Nastić - Wdowik, Pospisil (63. Romańczuk), Wojciechowski (46. Nene), Gual (56. Trubeha) - Imaz (84. Bida), Cernych (84. Łaski). Trener Maciej Stolarczyk.
Radomiak: Kobylak - Grzybek (79. Pawłowski), Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele (84. Sokół), Nascimento (72. Łukasik), Alves, Leandro, Machado (46. Semedo) - Maurides. Trener Mariusz Lewandowski.
Sędzia główny: Krzysztof Jakubik z Siedlec. Czerwone kartki: Skrzypczak (J) w 44 minucie (druga żółta), Trubeha (J) w 69 min. za faul. Żółte kartki: Skrzypczak, Imaz (J). Widzów: 9113.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie! Brawo! Druga połowa upłynęła pod znakiem absolutnej dominacji przyjezdnych, na co wpływ z pewnością miał też fakt, że Jagiellonia kończyła pojedynek w dziewiątkę. W następnej, 5. kolejce, Radomiak podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 sierpnia o godzinie 15.00 na stadionie przy ulicy Narutowicza.

94 minuta.Co się odwlecze to nie uciecze! Pada gol dla Radomiaka! Po dośrodkowaniu Leandro Rossiego piłkę z trzech metrów do siatki wbija Maurides! Napastnik "zielonych" w tej sytuacji jedynie dostawił nogę. Kapitalna końcówka naszego zespołu, Jagiellonia rzucona na kolana!

93 minuta. Wyborną szansę do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść Radomiaka miał Leandro, ale futbolówka po jego strzale głową przeleciała nad bramką!

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył jeszcze pięć minut.

84 minuta. Zmiana w ekipie gości, plac gry opuszcza Thabo Cele, za niego wchodzi Dominik Sokół. Mamy także korekty w drużynie białostocczan. Murawę opuszczają Jesus Imaz oraz Fedor Cernych, wchodzą za nich odpowiednio: Bartosz Bida i Wojciech Łaski.

81 minuta. Rzut wolny dla Radomiaka Radom, piłka po uderzeniu Roberto Alvesa trafia w mur graczy z Białegostoku. Na tablicy wyników nadal 1:1.

80 minuta. Lisandro Semedo "podcinką" próbował dać gościom prowadzenie, ale jego strzał obronił golkiper miejscowych.

79 minuta. Zmiana w Radomiaku, boisko opuszcza Mateusz Grzybek, a w jego miejsce melduje się Dariusz Pawłowski.

72 minuta. Zmiana w Radomiaku, murawę opuszcza Felipe Nascimento, w jego miejsce wchodzi Daniel Łukasik. Zawodnik Radomiaka opuścił murawę z grymasem bólu, wyraźnie odczuł atak białostocczanina.

69 minuta. Sędzia po konsultacji z wozem VAR pokazuje czerwoną kartkę dla gracza Jagiellonii Andrzeja Trubehy za faul na Felipe Nascimento. Od tego momentu gospodarze grają w dziewiątkę.

63 minuta. Arbiter ponownie korzysta z systemu VAR. Rozważa podyktowanie rzutu karnego dla Radomiaka za zagranie piłki ręką przez Bogdana Tiru. Decyduje się przyznać gościom "jedenastkę"! Bezbłędnie wykorzystuje ja Felipe Nascimento! Jagiellonia - Radomiak 1:1.

54 minuta. Efektownymi nożycami próbował popisać się Leandro (Radomiak), jednak piłka po tym strzale przeleciała kilka metrów obok słupka. Goście stracili kolejną szansę na zdobycie gola. Początek drugiej części w wykonaniu Radomiaka może się jednak podobać.

50 minuta. Kapitalna szansa Radomiaka na wyrównanie. Raphael Rossi z 16 metrów trafia najpierw w poprzeczkę, dobija głową, ale też bez bramkowego efektu. Gospodarze wrócili z dalekiej podróży.

Rozpoczęła się druga połowa spotkania, w obu zespołach mieliśmy po jednej zmianie. W przypadku Jagiellonii z boiska zszedł Wojciechowski, a jego miejsce zajął Nene, jeśli chodzi o Radomiaka murawę opuścił Luis Machado, a zmienił go Lisandro Semedo

Koniec pierwszej połowy. Do szatni piłkarze Radomiak schodzą przegrywając 0:1. W pierwszej części spotkania naszemu zespołowi brakowało zdecydowania w polu karnym przeciwnika. Aby wywieźć z Białegostoku zdobycz punktową, po przerwie należy to poprawić.

44 minuta. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mateusz Skrzypczak (Jagiellonia), za spowalnianie gry. Dużo dzieje się w końcówce pierwszej połowy meczu!

41 minuta. Arbiter początkowo chciał podyktować rzut karny dla Jagiellonii za zagranie ręką Mateusza Cichockiego. I w tej sytuacji potrzebna była weryfikacja z pomocą VAR. Ona wyjaśniła sytuację, dotknięcie piłki ręką przez radomianina nie było zamierzone. Nie ma "jedenastki"!

38 minuta. Marc Gual stanął przed szansą zdobycia drugiego gola w tym meczu dla Jagiellonii oraz na swoje konto. Strzelił w środek bramki, ale niezbyt mocne uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi Radomiaka.

32 minuta. Piękną główką popisuje się Maurides (Radomiak), ale jego uderzenie sparował golkiper miejscowych. To była jak dotąd najlepsza okazja "zielonych" do zdobycia bramki w tym spotkaniu.

30 minuta. Kolejny żółty kartonik dla zawodnika "Jagi". Tym razem jest to Jesus Imaz, który zostaje ukarany za przeszkadzanie bramkarzowi Radomiaka we wznowieniu gry.

24 minuta. Mateusz Skrzypczak z białostockiej drużyny otrzymał żółtą kartkę.

15 minuta. Dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewej strony boiska do Mauridesa, piłka po jego główce minimalnie mija słupek. Radomiak traci tę szansę na wyrównanie stanu meczu.

12 minuta. Marc Gual (Jagiellonia) strzela gola dla białostocczan. Sędzia początkowo go nie uznaje z powodu spalonego. Po weryfikacji z pomocą systemu VAR decyduje się jednak zaliczyć trafienie Jagiellonii, która tym samym obejmuje prowadzenie 1:0. Gual popisał się w tej sytuacji płaskim uderzeniem prawą nogą z około 10 metrów.

5 minuta. Obiecujący początek radomskiej drużyny. Roberto Alves uderza z główki w boczną siatkę po dośrodkowaniu Leandro Rossiego. Skończyło się na strachu gospodarzy.

Radomiak chce odbudować się po ostatniej porażce z Górnikiem Zabrze 0:3 u siebie. W środę zieloni zmierzyli w sparingu w Warce z cypryjskim Anorthosis Famagusta. Ten pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem. Po trzech kolejkach sezonu Radomiak plasuje się na piętnastej pozycji w tabeli, ma dwa punkty na koncie. Jagiellonia w poprzedniej kolejce przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:1. Plasuje się na dwunastej pozycji w tabeli, ma trzy "oczka" w dorobku.

W kadrze Radomiaka wszyscy zawodnicy są zdrowi. - Radomianie chcą grać ofensywnie, stawiają na szybkich zawodników. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na Abramowicza, który w tym sezonie zdobył już dwie bramki. Oczywiście zrobimy wszystko, aby wygrać. W przypadku jednak niepowodzenia świat się nie zawali. To jest sport, są na świecie gorsze rzeczy, chociaż zrobimy wszystko, aby to się nie stało - mówi na łamach portalu Jagiellonii, trener Maciej Stolarczyk.