PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom zdeklasowany w Szczecinie. Zieloni przegrali 0:4. Fatalna druga połowa meczu

Patryk Samborski
Radomiak wysoko przegrał w Szczecinie z Pogonią.
Radomiak wysoko przegrał w Szczecinie z Pogonią. PAP
Piłkarze Radomiaka Radom w sobotę o 17.30 rozegrali mecz ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Zawodnicy Zielonych zostali zdeklasowani przez rywali i przegrali wysoko 0:4. Wszystko posypało się po rzucie karnym i golu Grosickiego z 33 minuty. Radomiak Radom kończy sezon na 10. miejscu w tabeli.

Radomiak Radom wysoko przegrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin

Radomiak Radom wysoką porażką z Pogonią Szczecin (0:4) zakończył swój drugi sezon w PKO Ekstraklasie. Zespół Zielonych zajął tym samym na koniec sezonu 10. miejsce w tabeli.

Dzisiejszego dnia pomyliliśmy odwagę z odważnikiem. Z całym szacunkiem do samych siebie, nie wypada do takiego przeciwnika wyjść bez determinacji, która cechowała nas w poprzednich tygodniach. Dzisiaj zostaliśmy kompletnie obnażeni.Mówi się, że ten drugi sezon jest najtrudniejszy i tak jest w przypadku. Dobre występy przeplataliśmy ze słabymi, wpadaliśmy w niekorzystne serie. Nie zadowalam się tym, co osiągnęliśmy w tym sezonie. W przyszłym sezonie przed nami wiele pracy

- mówił po meczu Dawid Abramowicz, obrońca Radomiaka.

Pogoń Szczecin - Radomiak Radom: 4:0
Kamil Grosicki 33' (k), Łęgowski 47', Zahović 51', Gorgon 90+2'

Radomiak: Posiadała - Jakubik (54' Pik), Rossi, Cichocki (26' Cestor), Abramowicz - Semedo, Donis (54' Luizao), Alves - Castaneda, Cayarga (74' Nowakowski), Sarmiento (74' Okoniewski).
Pogoń: Stipica - Wahlqvist (68' Stolarski), Zech (77' Loncar), Malec (77' Triantafyllopoulos), Kourtis - Łęgowski, Dąbrowski, Wędrychowski (68' Biczachczjan), Kowalczyk (68' Gorgon), Grosicki - Zahović.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Żółte kartki: Alves (Radomiak), Wahlqvist (Pogoń),

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin. Tak przebiegało spotkanie

Rozpoczynamy pierwszą połowę!

Już w 1 minucie akcja piłkarzy Radomiaka Radom. Dobre dośrodkowanie Roberto Alvesa w pole karne, ale piłka po uderzeniu głową przelatuje wysoko nad poprzeczką.

3 minuta i akcja Pogoni. Kamil Grosicki w firmowym stylu urwał się lewą stroną Nie udało się stworzyć zagrożenia. Z "piątki" grę wznawia debiutujący w bramce Radomiaka (na boiskach Ekstraklasy) Albert Posiadała.

Gorąco pod bramką Pogoni w 11 minucie. Po świetnym dograniu Jakubika, Cayarga oddał strzał w boczną siatkę bramki Stipicy.

Atak Marcela Wędrychowskiego w 14 minucie przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu piłkę dostaje Damian Dąbrowski, którego strzał z około 20 metrów został zablokowany.

Pierwsza żółta kartka w 21 minucie. Roberto Alves z Radomiaka upomniany żółtą kartką za "stempel". To piąte "żółtko" Szwajcara w tym sezonie.

Groźnie pod bramką Posiadały w 24 minucie. Złe przyjęcie przez Łęgowskiego i interwencja bramkarza Zielonych na przedpolu ratuje Radomiaka.

Wymuszona, pierwsza zmiana w Radomiaku Radom już w 26 minucie. Zszedł Cichocki, który zaczął narzekać na uraz. W jego miejsce na boisku pojawił się Cestor.

Rzut karny dla Pogoni Szczecin po faulu w 31 minucie. Zawodnik Pogoni podcięty przez Donisa w okolicach szesnastego metra.

33 minuta. Do jedenastki podszedł Kamil Grosicki, który pewnie strzelił obok bramkarza Zielonych. Albert Posiadała nie sięgnął piłki, choć wyczuł intencję wielokrotnego reprezentanta Polski. Niestety, Radomiak przegrywa w Szczecinie 0:1!

Koniec pierwszej połowy. Zespół Radomiaka Radom po rzucie karnym z 33 minuty przegrywa w Szczecinie wynikiem 0:1. Mimo straty gola, Zieloni nie ustępują Portowcom i mieli kilka groźnych sytuacji na połowie rywala. Mecz jest wyrównany i w drugiej połowie wciąż wszystko może się wydarzyć!

Trema jest czymś oczywistym, najbardziej przed meczem, ale już na rozgrzewce już się o tym nie myśli. Podczas rzutu karnego był taki pomysł, żeby trochę pobiegać na linii, żeby Kamil pomyślał, że się rzucę i strzelił w sam środek, ale nie dał się zmylić i się nie udało

- mówił w przerwie Albert Posiadała, bramkarz Radomiaka Radom, który w meczu z Pogonią debiutuje na boiskach Ekstraklasy.

Rozpoczynamy drugą połowę!

Fatalny początek drugiej połowy dla zawodników Radomiaka. W 47 minucie pada druga bramka dla Pogoni. Grosicki w swoim stylu pobiegł lewą stroną i świetnie dośrodkował do Łęgowskiego. Albert Posiadała bez szans po mocnym strzale Łęgowskiego.

Błąd Posiadały w 51 minucie. Bramkarz Zielonych zagrał krótko do Mike'a Cestora, który mu odegrał blisko prawego słupka. Ten przesunął się z nią w stronę bramki i nie zauważył Luki Zahovicia! Ten wślizgiem kieruje piłkę do siatki! Pogoń 3, Radomiak 0.

Szczecinianie spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Radomiak nie kwapi się do wyższego pressingu.

70 minuta i znowu gorąco pod bramką Radomiaka. Zahović po świetnej indywidualnej akcji w słupek!

80 minuta i strzał Gorgona zza pola karnego na bramkę Posiadały. Bramkarz Zielonych z dobrą interwencją.

90+2. Zawodnicy Radomiaka bez argumentów. Czwarta bramka dla Pogoni Szczecin. Po dośrodkowaniu Gorgon pokonuje z czwartego metra bezradnego Posiadałę.

Tak zapowiadaliśmy mecz Pogoń - Radomiak

Radomiak Radom gra na wyjeździe z Pogonią Szczecin

Wszystkie pojedynki ostatniej kolejki PKO Ekstraklasy obligatoryjnie rozpoczną się w sobotę o godzinie 17.30. Wcześniej z najwyższym szczeblem rozgrywek pożegnały się zespoły Miedzi Legnica i Lechii Gdańsk. Przed ostatnią kolejką nie znamy trzeciego spadkowicza. Będzie nim ktoś z czwórki: Wisła Płock, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Stal Mielec.

Radomiak Radom już jakiś czas temu zagwarantował sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Zieloni są obecnie obecnie na 8. miejscu w lidze. Ten sezon był dla Radomiaka bez wątpienia trudny. Rok temu uwielbiany przez kibiców Dariusz Banasik pożegnał się z rolą trenera, a jego miejsce zajął Mariusz Lewandowski, który miał wnieść drużynę na wyższy poziom. To się nie udało i pojawiły się nawet obawy o spadek Radomiaka do 1. Ligi. Pod koniec sezonu zespół przejął Rumun Constantin Galca, który wniósł nieco świeżości do gry radomskiego zespołu, dzięki czemu udało się zapewnić utrzymanie.

Będzie to trudne spotkanie, bo rywale grają o trzecie miejsce na podium. Pokazali już to, że na to zasługują. Na pewno to będzie trudniejsze spotkanie niż ostatnio. Problemem jest też bliskość do wakacji. Wiem to, jako były zawodnik. Ale mam nadzieję, że moi zawodnicy będą do końca skoncentrowani na wyniku oraz najbliższym spotkaniu

- mówił przed meczem Constantin Galca, trener Radomiaka.

Pogoń Szczecin - Radomiak Radom TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Pogoń Szczecin - Radomiak Radom w Canal+ Sport 5. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:10 - zapraszamy!