PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom zremisował w Mielcu ze Stalą 1:1 w meczu 2. kolejki. Piękny doping naszych kibiców. Zdjęcia i relacja

Dorota Kułaga
od 16 lat
W poniedziałek piłkarze Radomiaka Radom rozegrali drugi w sezonie mecz w PKO Ekstraklasie. Grali w Mielcu ze Stalą. Mecz zaczął się o 19, do przerwy było 0:0, ale w 56 minucie po golu Abramowicza Radomiak prowadził 1:0! W 72 Stal wyrównała po golu Hamulica. Zobaczcie zdjęcia naszych reporterów ze stadionu, nasz komentarz i zapis relacji live z tego spotkania.

Zobacz zdjęcia z meczu:

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka: Stal Mielec - Radomiak Radom 1:...

Kibicowałeś na meczu piłkarskiej Ekstraklasy Stal Mielec - R...

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1 (0:0)

Radomiak: Kobylak - Grzybek, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele, Nascimento, Alves, Leandro (od 59 Pawłowski) , Pik (od 59 Machado) - Feliks (od 59 Maurides).
Stali Mielec: Mrozek - Getinger, Baraiskas, Matras, Kasperkiewicz - Wolski, Wlazło, Żyro (od 60 Hamulic), Maj (od 80 Kardyś , Domański - Lebedyński (od 80 Vastsuk).
Żółte kartki: Barauskas, Lebedyński - Cichocki, Filipe Nascimento, Raphael Rossi.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 5827.

Bardzo dobry występ Radomiaka w Mielcu. Nasz zespół stworzył więcej okazji do zdobycia goli ale niestety podzielił się punktami z gospodarzami. Zabrakło skuteczności i z pewnością Dariuszowi Pawłowskiemu długo będzie się śnić sytuacja z 83 minuty kiedy po pięknym podaniu Cele powinien strzelić gola. Warto podkreślić tez bardzo dobrą poprawę bramkarza Stali Mielec, Bartosza Mrozka, który w 90 minucie obronił kapitalny strzał Cele z 16 metrów.

Radomiak od początku miał mecz pod kontrolę. Solidnie grała obrona i pomoc, nieco gorzej była w ataku. Tylko jeden celny strzał nie nastrajał optymistycznie. Mimo to na drugą połowę trener Mariusz Lewandowski wystawił tą samą jedenastkę.

Napastników wyręczył po praz kolejny Dawid Abramowicz i podobnie jak w pierwszej kolejce strzelił pięknego gola po kapitalnym podaniu Cele. Obaj wymienieni wyróżniali się w tym meczu, a Cele imponował świetną grą zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Podawał cudownie i szkoda, że nie udało się wykorzystać jego dyspozycji.

Po zdobyciu gola trener Mariusz Lewandowski dokonał od razu trzech zmian, wzmacniając ofensywę. Trzeba przyznać, że wprowadzeni gracze - Pawłowski, Machado i Maurides poprawili siłę ataku. Radomiak był groźniejszy, oddał dużo strzałów, niestety zamiast strzelić kolejne gole, stracił bramkę ze stałego fragmentu gry. Po rzucie rożnym kapitalnie główkował wprowadzony 10 minut wcześniej holenderski napastnik Hamulic. Ten gracz był w Stali najgroźniejszy i jeszcze parę razy sprawił kłopot naszym obrońcom.

Końcówka należała do Radomiaka, nasz zespół przycisnął, Stal się broniła. Niestety do końca mimo kilku okazji nie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Radomiak zostawił po sobie dobre wrażenia. To był dobry mecz, choć niepokoją trochę problemy w ofensywie. Niestety następcy Karola Angielskiego na razie w naszej drużynie nie widać.

Zapis naszej relacji live z Mielca

Druga połowa to spora przewaga Radomiaka. W sumie w całym meczu Radomiak oddał 12 strzałów, Stal 8. W celnych strzałach na koniec meczu, Radomiak 5, Stal 4. Posiadanie piłki w całym meczu - 48% Radomiak, 52% Stal Mielec.

93' Koniec meczu

Sędzia doliczył 3 minuty. radomiak osiągnął wielką przewagę, ale nie strzelił gola.

90' Kapitalny strzał Cele z 16 metrów. W niewiarygodny sposób broni Mrozek. Ogromna przewaga Radomiaka.

89' Radomiak naciska, kolejny strzał głową Pawłowskiego, niestety prosto w ręce bramkarza.

86' Machado strzela głową, minimalnie niecelnie.

83' Kolejne wspaniałe podanie Cele, jak Pawłowski mógł tego nie trafić! Jego główka z bardzo bliskiej odległości przeszła obok bramki.

80' Zmiana w Stali Mielec. Schodzi Lebedyński, wchodzi Vastsuk

75' Naciska Stal Mielec. Pod bramką Radomiaka co chwila robi się groźnie.

74' Żółtą kartką ukarany Rossi.

73' Dwie zmiany w Stali Mielec. Schodzą Wolski i Maj, wchodzą Hiszpański i Kardyś.

72' Gol dla Stali Mielec. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Getingera, piękną główką w okienko popisuje się Hamulic, 1:1

65' Przez ostatni kilka minut kilka szybkich kontr Radomiaka ale bez efektów.

59' Aż trzy zmiany w Radomiaku. Schodzą Leandro, Pik i Feliks. Wchodzą Pawłowski, Machado i Maurides.

56' Gooooooool! Piękne podanie Cele i jeszcze ładniejszy strzał Abramowicza z trudnej sytuacji. Radomiak prowadzi 1:0.

47' W polu karnym podanie Cele do Grzybka a ten oddaje sytuacyjny strzał, metr obok bramki.

46' Drugą połowę obie drużyny rozpoczynają bez zmian.

Pierwsza połowa wyrównana z lekkim wskazaniem na Radomiaka. Radomiak oddał 4 strzały, Stal 2. W celnych strzałach 1:1. Posiadanie piłki w pierwszej połowie 49% Radomiak, 51% Stal Mielec.

45' Koniec pierwszej połowy, bez bramek. Po 45 minutach 0:0

43' Baraiskas zatrzymuje kontrę Radomiaka i dostaje żółtą kartkę. Stoperzy obu drużyn mają po żółtym kartoniku.

40' Bardzo dobry strzał Domańskiego i wspaniała obrona Kobylaka. W Mielcu nadal 0:0

38' Rzut wolny dla Radomiaka z dobrego miejsce, około 18 metrów od bramki Stali. Niestety Nascimento trafił w głowę stojącego w murze obrońcy.

35' Żółta kartka dla pomocnika Radomiaka - Nascimento

30' Sędzia Szymon Marcinia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

29' Cichocki dostaje żółtą kartkę.

28' Ładna akcja Radomiaka, Roberto Alves wyszedł na czystą pozycję. Jego strzał w świetnym stylu obronił Mrozek.

27' Groźny strzał Pika, piłka przeleciała około metra od słupka

26' Dobra, prostopadłe dogranie do Pika, który wychodził na czystą pozycję, ale dobre wyjście z bramki Mrozka. Ta akcja to wynik przewagi jaką uzyskał Radomiak, który przeniósł gra na połowę Stali i próbuje konstruować akcje.

21' Pierwszy strzał w meczu. Leandro próbował z około 20 metrów, ale mocno niecelnie, piłka przeleciała około metr nad poprzeczką.

17' Piękne podanie ,z aż 45 metrów do napastnika ale nasi obrońcy zablokowali strzał, wybili piłkę na rzut rożny.

17' Zamieszanie po bramką Stali po wrzucie z autu. Bez efektów.

16' Dobre podanie do Feliksa, który ruszył do przodu. Obrońcy wybili piłkę.

10' Mecz przez pierwsze dziesięć minut niemal cały czas w środku pola, żadna z drużyn nie osiąga wyraźnej przewagi.

7' Groźne pod nasza bramką, Niezbyt dokładne podanie do Kobylaka, którego zaatakował napastnik Stali. Na szczęście sytuacją udało się opanować.

5' Początek meczu spokojny. Jest głośny doping kibiców Radomiaka.

W Mielcu bardzo gorąco. Temperatura sięga 30 stopni.

W Radomiaku spore zmiany. Od pierwszej minuty zagrają Michał Feliks i Daniel Pik. Daniel Łukasik ma drobny uraz i nie ma go nawet w kadrze meczowej.

Mamy już składy
Radomiak: Kobylak - Grzybek, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Cele, Nascimento, Alves, Leandro (od 59 Pawłowski) , Pik (od 59 Machado) - Feliks (od 59 Maurides). Rezerwowi to: Ojrzyński, Justiniano, Pawłowski, Nowakowski, Machado, Semedo, Snopczyński, Sokół, Maurides.

Stali Mielec: Mrozek - Getinger, Baraiskas, Matras, Kasperkiewicz - Wolski, Wlazło, Żyra, Maj,Domański - Lebedyński.
Rezerwowi: Kochalski, Leandro, Mateusz Mak, Poręba, Hiszpański, Kardyś, Vastsuk, Kruk, Hamulic.

Mecz Stali Mielec z Radomiakiem Radom poprowadzi Szymon Marciniak. Asystentami będą Paweł Sokolnicki, Krzysztof Nejman, sędzią technicznym: Mariusz Myszka, za VAR będą odpowiadać: Jacek Małyszek, Marcin Borkowski.

Stal Mielec - Radomiak Radom - relacja LIVE

Tak przed meczem mówił trener Radomiaka
- Sytuacja kadrowa przed meczem wygląda dobrze, nie mamy większych problemów. Oprócz Tiago większość zawodników jest gotowych do gry. Mamy za sobą tydzień mocnych treningów. Jesteśmy przygotowani do spotkania ze Stalą Mielec, przeanalizowaliśmy grę naszego najbliższego przeciwnika w ich ostatnim meczu z Lechem Poznań. Wiemy co nas czeka - zapowiada trener Mariusz Lewandowski. Przyznał, że Stal jest bardzo dobrze zorganizowana w obronie i jego podopieczni będą musieli mocno się napocić, aby ich akcje ofensywne przyniosły pożądany efekt.

Stal Mielec poinformowała, że pierwsze spotkanie z Radomiakiem na stadionie przy Solskiego 1 zostało zakwalifikowane jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. "W związku z powyższym na terenie stadionu w trakcie trwania tego spotkania nie mogą być sprzedawane napoje alkoholowe" - czytamy na stronie Stali. Drużynę Radomiaka w spotkaniu tym będą wspierać dopingiem kibice. Jak udało nam się dowiedzieć w klubie, kibice fani Radomiaka mają do dyspozycji około 200 biletów.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejce nasz zespół zremisował z Miedzią Legnica 1:1, a Stal pokonała na wyjeździe zespół Lecha Poznań 2:0.