PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom zwyciężył Wisłę Kraków 4:2, choć przegrywał już 0:2! Zapis relacji live

Włodzimierz Łyżwa
Tak piłkarze Radomiaka fetowali zwycięstwo nad krakowską Wisłą - na pożegnanie z własna publicznością. Zdjęcia Włodzimierz Łyżwa
Wisła Kraków, jeden z najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich w Polsce była rywalem Radomiaka Radom w 33 kolejce PKO Ekstraklasy. Mecz, Radomiak - Wisła rozpoczął się w niedzielę 15 maja o godzinie 17.30 na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9 i zakończył 33 serię PKO Ekstraklasy. Do przerwy prowadzili krakowianie 1:0, ale po emocjonującej drugiej połowie Radomiak wygrał 4:2!

Radomiak - Wisła ONLINE

Mecz zakończył się ostatecznie wygraną 4:2. Radomiak zanotował kapitalne zawody w drugiej połowie, w świetnym stylu żegnając się w tym sezonie z własną publicznością i rehabilitując także za ostatnie niepowodzenia. Było to pierwsze zwycięstwo radomskiej ekipy pod wodzą nowego trenera Mariusza Lewandowskiego. Za tydzień 21 maja ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy. Radomiak zagra z Gliwicach z miejscowym Piastem. Na ten mecz także wybierają się sympatycy Radomiaka.
Początek nowego sezonu 2022/ 2023 PKO Ekstraklasy z udziałem Radomiaka - 15/16 lipca.

Wisła spada z ekstraklasy i ten fakt już jest szeroko komentowany przez znanych dziennikarzy sportowych w Polsce.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Radomiak wciąż na fali. W 86 minucie na 4:2 podwyższył Dawid Abramowicz! Kapitalna druga połowa spotkania w wykonaniu podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego.

Gol kontaktowy dodał skrzydeł piłkarzom Radomiaka, którzy od 69 minuty prowadzili już 3:2! Kolejne dwa celne trafienia dołożył Karol Angielski! Do siatki Wisły trafił odpowiednio w 67 i 69 minucie. Karol jest na ustach wszystkich kibiców "zielonych", nic dziwnego, wszak już ustrzelił klasycznego hattr. Mecz trwa, zapowiadają się duże emocje w końcówce.

Mnóstwo emocji przysporzył początek drugiej połowy. Rozpoczęła się ona fatalnie dla Radomiaka, który stracił gola. Na 2:0 dla gości podwyższył Stefan Savić... Nadzieje przedłużył miejscowym Karol Angielski, który dwie minuty później pokonał wiślackiego bramkarza!

Niedzielne spotkanie niestety źle rozpoczęło się dla piłkarzy Radomiaka. W 8 minucie spotkania prowadzenie objęli goście po celnym uderzeniu Heorhija Citaiszwilego... Wynik 1:0 dla Wisły utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego, podobnie jak przed tygodniem (przegrali 1:6 z Zagłębiem Lubin) zagrają z rywalem zagrożonym spadkiem z ekstraklasy.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka, piłkarze Wisły, jeżeli chcą biegać w przyszłym sezonie po boiskach ekstraklasy muszą wygrać mecz w Radomiu. Każdy inny wynik może spowodować, że z Radomia krakowski zespół może wyjechać już jako pierwszoligowiec.

Raport kartkowy przed meczem z Wisłą
Żaden piłkarz nie będzie pauzował za żółte kartki w meczu z Wisłą. Na napomnienia w meczu z Wisłą muszą uważać: Mateusz Radecki, Karol Angielski, Dawid Abramowicz i Leandro Rossi. Trzy kartki na swoim koncie mają także Meik Karwot i Luizao, ale obaj w tym sezonie już nie zagrają. W radomskim zespole nie zagrają, obrońca Damian Jakubik (kontuzja), Luizao (kontuzja). W trakcie meczu z Zagłębiem boisko po 45 minutach opuścił Leandro Rossi, ale na mecz z Wisłą jest już gotowy.