PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 0:0. Filip Majchrowicz obronił rzut karny (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
Filip Majchrowicz, bramkarz Radomiaka.
Filip Majchrowicz, bramkarz Radomiaka. radomiak.pl
W meczu 25 kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, Śląsk Wrocław zremisował 0:0 z Radomiakiem Radom. W 45 minucie meczu Petr Schwarz nie wykorzystał rzutu karnego. Trafił piłką w słupek. W 90 minucie Radomiakowi sędzia nie uznał zdobytej bramki.

Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 0:0
Śląsk:Szromnik - Janasik, Verdasca, Golla, Garcia - Schwarz, Mączyński, Olsen (88 Caye) - Jastrzembski (70 Zylla), Sobota (55 Łyszczarz), Exposito (70 Piasecki).
Radomiak:Majchrowicz - Goncalo, Raphael, Cichocki - Machado, Luizao, Cele (64 Łukasik), Abramowicz - Leandro (46 Radecki), Angielski (64 Maurides), Marcus (79 Matos).
Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).

W 90 minucie meczu, po zagraniu piłki z rzutu rożnego w pole karne, gdzie w zamieszaniu Goncalo Silva skierował futbolówkę do siatki. Bramka nie została uznana, bo gracz Radomiaka dotknął piłkę ręką.

Radomska drużyna pojechała do Wrocławia bez dwóch podstawowych futbolistów, pomocnika Filipe Nascimento (pauza za żółte kartki) oraz obrońcy Damiana Jakubika (uraz pachwiny).
Dariusz Banasik, trener Radomiaka zdecydował się na zmianę ustawienia, trójką w obronie z wykorzystaniem Portugalczyka Goncalo Silvy. Na wahadłach zagrali, Luis Machado i Dawid Abramowicz.
Przed meczem z Radomiakiem, władze wrocławskiego klubu zdecydowały o zmianie trenera. Po porażce 0:1 z Legią w Warszawie, pracę stracił Jacek Magiera. Zastąpił go Piotr Tworek, który w tym sezonie pracował w Warcie Poznań.

Trafił w słupek
Pierwsza połowa meczu w wykonaniu Radomiaka do 43 minuty bardzo poprawna. W tejże minucie, nasz obrońca Brazylijczyk Raphael Rossi przy wyskoku do piłki w polu karnym uderzył łokciem Erika Exposito i sędzia Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr. Blisko trzy minuty trwała przerwa w grze. W końcu do piłki podszedł Petr Schwarz i po jego strzale piłka trafiła w słupek.
Od pierwszych minut drugiej połowy na boisku zameldował się Mateusz Radecki, były piłkarz Śląska za kapitana Leandro Rossi.
Już po kilku chwilach gry, Mateusz Radecki miał bardzo dogodną okazję do strzelenia gola.
W 78 minucie po zagraniu piłki z rzutu wolnego Daniela Łukasika do Dawida Abramowicza, ten drugi znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Michałem Szromnikiem, ale trafił piłką w golkipera gospodarzy.

Radomiak w kolejnym meczu zagra w Radomiu ze Stalą Mielec. Ten mecz w niedzielę, 20 marca o godzinie 12.30.
W radomskim zespole zabraknie Raphaela Rossiego, który będzie pauzował za żółte kartki. Z kolei po pauzie za żółte kartki wróci Filip Nascimento.