PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2. Filip Majchrowicz obronił rzut karny! Czerwona kartka dla Karola Angielskiego

Włodzimierz Łyżwa
radomiak.pl
W meczu 15 kolejki PKO Ekstraklasy, Zagłębie Lubin przegrało 0:2 z Radomiakiem Radom. W 48 minucie meczu Filip Majchrowicz, bramkarz Radomiaka obronił rzut karny wykonywany przez Filipa Starzyńskiego. Od 66 minuty Radomiak grał w "10" po jak czerwoną kartkę ujrzał Karol Angielski (konsekwencja dwóch żółtych). Radomiaka w Lubinie dopingowała blisko 100 osoba grupa fanów.

Zapis relacji live z meczu Zagłębia Lubin z Radomiakiem Radom.
Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2 (0:2)
Bramki: 0:1 Raphael Rossi 15, 0:2 Karol Angielski 27,
Zagłębie: Hładun - Chodyna, Kruk, Pantić, Bartolewski, Poręba, Żubrowski (85 Zhigulev), Starzyński (90+2 Dudziński), Daniel, Zivec (76 Kusztal), Podliński.
Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Leandro (90 Karwot), Kaput, Nascimento (82 Matos), Machado (81 Bogusz) - Angielski, Maurides (90 Sokół).
Sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Dariusz Banasik, trener Radomiaka nie kombinował z wyjściowym składem i posłał do boju w Lubinie taką samą jedenastkę jaka zaczynała zwycięskie mecze z Cracovią Kraków i Górnikiem Zabrze.
W zespole Zagłębia zabrakło tego, którego bardzo się obawiał trener Dariusz Banasik - Patryka Szysza. W wyjściowym składzie znalazł się za Patryka Szysza - Karol Podliński, który do Lubina trafił z Radomiaka Radom.
Pierwsze minuty meczu dla gospodarzy, którzy w 3 minucie mieli kapitalną okazję bramkową. Sasa Zivec przestrzelił z kilku metrów.
Szybkie dwie bramki
Od 10 minuty na boisku już rządził Radomiak. W 15 minucie, Leandro Rossi wrzucił piłkę w pole karne, gdzie jego rodak z Brazylii Raphael Rossi strzałem głową pokonał Dominika Hładuna. Radomiak był pazerny na kolejne gole. W 26 minucie powinno być 2:0. Po zagraniu Liusa Machado do Karola Angielskiego, ten drugi w bardzo dogodnej sytuacji przestrzelił. Popularny Anglik za kilkanaście sekund po zagraniu Juniora Mauridesa huknął z prawej nogi i bramkarzowi gospodarzy nic nie zostało jak tylko wyjmować piłkę z siatki. Jeszcze przed przed przerwą mogło być 3:0. Rzut wolny wykonywał Leandro Rossi, zagrał do Dawida Abramowicza, ten do Mauridesa Juniora, ale strzał Brazylijczyka obronił Dominik Hładun.
Obronił rzut karny
Źle rozpoczęła się druga połowa dla Radomiaka. Sędzia Paweł Malec podyktował rzut karny dla gospodarzy, za faul Raphaela Rossi na Karolu Podlińskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł kapitan Filip Starzyński. Strzał gracza Zagłębia w znakomitym stylu obronił Filip Majchrowicz.
Czerwona kartka
W 65 minucie na boisku zaiskrzyło. Za faul na jednym z graczy gospodarzy żółtą kartką został ukarany Karol Angielski, a że jedną już miał, ujrzał czerwoną i musiał opuścić plac gry. Zrobiło się bardzo nerwowo i słaby sędzia z Łodzi pokazał jeszcze kilka kartek, w tym czerwoną dla rezerwowego gracza gospodarzy, Sasy Balicia.
Podopieczni trenera Dariusza Banasika bardzo mądrze grali i ofiarnie bronili wyniku.
Wygrana jak najbardziej zasłużona. To było czwarte kolejne zwycięstwo Radomiaka.