PlusLiga. Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. MVP meczu Bartłomiej Lemański (ZDJĘCIA Z MECZU)

Fragment meczu, Asseco Resovia - Cerrad Enea Czarni.
Fragment meczu, Asseco Resovia - Cerrad Enea Czarni. Nowiny24pl
W meczu trzynastej kolejki, Asseco Resovia Rzeszów pokonała 3:1 Cerrad Enea Czarnych Radom. MVP meczu został Bartłomiej Lemański, środkowy bloku Asseco Resovii Rzeszów.

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (21:25, 25:21, 25:20, 25:17)
Asseco Resovia: Shoji 4, Kosok 4, Lemański 12, Bartman 18, Buszek 3, Marechal 17, Perry (libero), Mariański (libero) oraz Rousseaux 9.
Cerrad Enea Czarni: Vincić 3, Ostrowski 7, Grzechnik 6, Protopsaltis 12, Sander 11, Butryn 5, Ruciak (libero), Masłowski (libero) oraz Filip 14, Włodarczyk 0, Pajenk 0, Firszt 0.
MVP meczu: Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia).

Zła passa siatkarzy Cerradu Enei Czarnych Radom trwa nadal. Nasz zespół przegrał kolejny trzeci mecz z rzędu i w ligowej tabeli radomianie spadli już na dziewiąte miejsce.

Radomianie do meczu z Asseco Resovią w Rzeszowie przystąpili bez Damiana Borucha, środkowego bloku, który nadal zmaga się z kontuzją.

W wyjściowym składzie radomian dwie zmiany w porównaniu do ostatniego meczu z PGE Skrą Bełchatów. Na przyjęciu za Wojciecha Włodarczyka zagrał Brenden Sander. Na środku bloku za Alena Pajenka (nie trenował przed meczem z powodów zdrowotnych) zagrał Michał Ostrowski.

Pierwszy set bardzo dobry w wykonaniu naszego zespołu. Podopieczni trenera Roberta Prygla cały czas prowadzili dwoma, trzema, czterema punktami. Dwa razy rzeszowianie zbliżyli się na jeden punkt, ale radomscy siatkarze nie dali sobie odebrać wygranej. Skutecznym atakiem tego seta zakończył Athanasios Protopsaltis.

Druga partia źle się zaczęła dla radomian. Po kilku błędach, Asseco Resovia prowadziła 9:5 i radomski szkoleniowiec wziął czas. Później nasza drużyna wyszła na prowadzenie 17:15, 18:16, a to gospodarze wygrali seta do 20.

Trzecia partia ponownie dla Asseco Resovii. Trener Robert Prygiel dokonał kilku zmian, na parkiecie pojawił się między innymi Michał Filip, Wojciech Włodarczyk, Alen Pajenk. Nic to ni dało, gospodarze wygrali do 21.

Czwartego seta Czarni rozpoczęli z Michałem Kędzierskim na rozegraniu i Michałem Filipem w ataku. Najsłabsza i porażka do 17.