PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Warszawa Orlen Paliwa 1:3. MVP meczu - Jan Fornal

Włodzimierz Łyżwa
W meczu PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 1:3.

Cerrad Enea Czarni Radom - Verva Orlen Paliwa 1:3 (22:25, 25:22, 20:25, 17:25)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski, Konarski, Loh, Sander, Yosifov, Dryja, Masłowski (libero) oraz Firszt, Zrajkowski, Gąsior, Nowowsiak (libero), Pasiński, Ostrowski.
Verva Orlen Paliwa: Trinidad, Kwolek, Wrona, Nowakowski, Superlak, Fornal, Wojtaszek (libero) oraz Król.
MVP meczu: Jan Fornal (Verva Orlen Paliwa).

Siatkarskie derby Mazowsza dla podopiecznych trenera Andrea Anastasiego, siatkarzy Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Pierwszy set był tylko do stanu po 3, były wyrównany. Później stołeczna drużyna uciekała z wynikiem i pewna wygrana do 22. Ostatni 25 punkt atakiem z krótkiej zdobył Piotr Nowakowski.

Drugiego seta radomska drużyna rozpoczęła z dwoma zmianami w wyjściowym składzie w porównaniu do pierwszej partii. Libero Mateusza Masłowskiego (zgłosił uraz) zastąpił Maciej Nowowsiak, a za przyjmującego Lukasa Loha - Bartosz Firszt.
Set cały czas pod dyktando radomian i zasłużona wygrana do 22.

Trzeci i czwarty set dla Vervy Warszawa i trzy punkty pojechały do stolicy.