PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom wygrali 3:2 z Visłą Bydgoszcz. MVP meczu Wojciech Włodarczyk

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom, Wojciech Włodarczyk i Thanasis Protoplastis. Joanna Gołąbek
W meczu trzeciej kolejki PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni w Radomiu pokonali Visłę Bydgoszcz.

Cerrad Enea Czarni Radom - Visła Bydgoszcz 3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:19, 17:15)
Cerrad Enea Czarni: Michał Kędzierski 2, Alen Pajenk 13, Bartłomiej Grzechnik 3, Thanasis Protopsaltis 11, Wojciech Włodarczyk 15, Karol Butryn 6, Michał Ruciak (libero), Mateusz Masłowski (libero) oraz Michał Filip 18, Dejan Vincić 0, Bartosz Firszt 0, Damian Boruch 5.
Visła: Radosław Gil 1, Janusz Gałązka 8, Toncek Stern 25, Tomasz Kalembka 7, Gonzalo Quiroga 8, Jakub Urbanowicz 19, Kamil Szymura (libero) oraz Tomasz Bonisławski (libero), Dawid Woch 0, Jakub Peszko 4, Paweł Gryc 1, Paweł Cieślik 0, Piotr Lipiński 0.
MVP: Wojciech Włodarczyk (Cerrad Enea Czarni).

Radomianie do meczu przystąpili w 12 osobowym składzie, bez środkowego bloku Michała Ostrowskiego, który leczy uraz kolana.
- Może za dwa, trzy tygodnie będę gotowy - mówił przed meczem radomski siatkarz.
Po pierwszym meczu z Indykpolem AZS w Olsztynie, a przed drugiem spotkaniem z Treflem w Gdańsku, radomski klub rozwiązał kontrakt z reprezentantem Słowenii, przyjmującym Alenem Sketem.

Pierwszy set dla Visły
Początek pierwszego seta nieoczekiwanie przebiegał pod dyktando siatkarzy z Bydgoszczy, Przy stanie 14:9 o czas poprosił Robert Prygiel, trener Cerrad Enei Czarnych Radom. Po czasie radomski szkoleniowiec dokonał dwóch zmian. Pojawili się na parkiecie, Michał Filip i Dejan Vincić. Przy stanie 18:13 dla Visły o drugi czas poprosił radomski trener.
Przy stanie 23:18 na parkiet wrócili Michał Kędzierski i Karol Butryn. Radomianie zdobyli dwa punkty i o przerwę 30 sekundową poprosił z kolei Przemysław Michalczyk, trener Visły. Po czasie Alen Pajenk wyrzucił piłkę z zagrywki na aut. Podobnie jak ostatnią zagrywkę Karol Butryn, po której do zespół gości cieszył się ze zwycięstwa w tym secie.

Drugi set dla Czarnych
Od 5:0 zaczęli drugiego seta radomianie, kiedy w polu zagrywki był Michał Kędzierski. O czas poprosił trener Przemysław Michalczyk. Radomscy siatkarze grali jak natchnieni i przy stanie 15:10 o drugi czas poprosił trener bydgoskiej drużyny. 25 punkt zdobył obijając blok, Thanasis Protopsaltis.

Trzeci set dla Visły
Trzecią partię podobnie jak pierwszą dobrze zaczęli siatkarze Visły. Szybko wyszli na kilka punktów przewagi, 13:10, 14:11. Później dwa razy został zablokowany Michał Filip i już się zrobiło 17:13. O czas poprosił trener radomskiego zespołu. Goście powiększyli prowadzenie do 19:13, 20:14, 24:19. W polu zagrywki pojawił się Alena Pajenk i szybko zrobiło się 24:23. Ostatni punkt dla gości zdobył reprezentant Słowenii Toncek Stern mocnym atakiem.
Bydgoska drużyna wygrywając dwa sety zapewniła sobie już co najmniej jeden punkt.

Czwarty set dla radomian
Trochę lepiej zaczęli tą partię radomscy siatkarze. Przy prowadzeniu 7:5 o czas poprosił szkoleniowiec gości. Przewaga radomian z każdą akcją, 14:9, 16:12, 17:13. Ostatni punkt zdobył atakiem z krótkiej Damian Boruch.

Piąty set dla Czarnych
Od prowadzenia 2:0 zaczęli decydującego seta radomscy siatkarze. Po kilku akcjach już było 5:2 i o czas poprosił Przemysław Michalczyk, trener Visły. Szybko jednak zrobiło się po 5. Dwa razy zablokowany został Michał Filip i goście wyszli na prowadzenie 7:6. Na zmianę stron, Visła schodziła prowadząc 8:7. Po atakach Michała Filipa na tablicy pojawił się remis 9:9, a po autowym ataku Jakuba Urbanowicza 10:9 dla Czarnych. Następnie zablokowany został Tonczek Stern i już było 11:9. Trener gości wziął czas. Za chwilę było już po 11, ale atak Michała Filipa był skuteczny i było 12:11. Visła nie odpuszczała i wyszła na prowadzenie 13:12 i czas dla Czarnych. Później było po 14, po 15 i set rozgrywany był na przewagi.