Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W rewanżowym meczu o 11 miejsce w PlusLidze: Cuprum Lubin...

PlusLiga. Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli sezon 2020/2021 na dwunastym miejscu (ZDJĘCIA Z MECZU)

Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli sezon 2020/2021 na dwunastym miejscu (ZDJĘCIA)

W rewanżowym meczu o 11 miejsce w PlusLidze: Cuprum Lubin pokonał Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:21), złoty set 15:12.
Najlepszym siatkarzem meczu został wybrany Wojciech Ferens, były zawodnik Czarnych.
W pierwszym meczu w Radomiu wygrali Czarni 3:0, a w rewanżu Cuprum 3:0 i złotego seta i to zespół z Lubina zakończył sezon na jedenastym miejscu.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:21). Złoty set: 15:12.
Cuprum: Tavares Rodrigues 5, Lorenc 20, Ferens 17, Maruszczyk 10, Jakubiszak 11, Pietraszko 9, Szymura (libero) oraz Zawalski, Magnuszewski.
Cerrad Enea Czarni: Zrajkowski, Konarski 5, Pasiński 3, Sander 13, Dryja 5, Josifow 1, Masłowski (libero) oraz Kędzierski 3, Firszt 4, Gąsior 6, Nowowsiak (libero).
MVP meczu: Wojciech Ferens (Cuprum Lubin).

Inauguracyjna partia należała do gości, którzy wygrywali 4:1 i 6:3. Z czasem to lubinanie zaczęli przejmować inicjatywę. Nie do zatrzymania był Ferens, który w 1 secie miał 100 procentową skuteczność ataku (8 na 8). Lubinianie mocno we znaki dawali się też rywalom zagrywką i ich przewaga rosła (13:10, 19:15, 22:16). Radomianie fatalnie spisywali się w ataku – zaledwie 26 procent skuteczności.

Drugiego seta lubinianie rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc 6:1. Rywale przez chwilę wydawało się, że łapią kontakt niwelując straty do 3 pkt, ale za chwilę znów gospodarze podkręcili tempo gry i poprawili zagrywkę i znów wysoko prowadzili (17:11 czy 20:14).

Z kolei trzeci set przez długi czas był wyrównany. Dopiero przy stanie 12:12 miejscowi zdobyli cztery punkty z rzędu i przejęli inicjatywę doprowadzając do złotego seta. W nim początkowo przeważali radomianie, prowadząc 3:0. Gospodarze rozpoczęli odrabianie strat w czym duża zasługa gry blokiem i przy zmianie stron wygrywali już 8:7. Za chwilę po autowym ataku Konarskiego „Miedziowi” prowadzili 10:7. Znów nie do zatrzymania był Ferens i lubinianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.