PlusLiga. Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3. Trzy punkty dla radomskiego zespołu. MVP meczu Karol Butryn z Cerrad Enei Czarnych

Bartosz Firszt (lewej) i Michał Ruciak, siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom.
Bartosz Firszt (lewej) i Michał Ruciak, siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom. faceboook Cerrad Enea Czarni Radom
W meczu piątej kolejki PlusLigi siatkarzy, Cuprum Lubin przegrał 1:3 z Cerrad Enea Czarni Radom. MVP meczu został wybrany atakujący radomskiego zespołu, Karol Butryn.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (25:22, 28:30, 22:25, 21:25)
Cuprum: Tavares 4, Ziobrowski 19, Lipiński 17, Maruszczyk 14, Smoliński 6, Morozau 9, Gruszczyński (libero) oraz Dvoranen, Zawalski.
Cerrad Enea Czarni: Vincić 3, Butryn 16, Protopsaltis 18, Włodarczyk 13, Pajenk 8, Boruch 8, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Filip 6, Kędzierski, Firszt 3.
MVP: Karol Butryn (Cerrad Enea Czarni).

Przed meczem miała miejsce miała uroczystość. Damian Boruch, który ostatni sezon spędził w Cuprum Lubin,otrzymał od władz klubu upominki.
Radomianie pojechali na mecz do Lubina w 12 osobowym składzie. Nadal poza grą jest Michał Ostrowski, środkowy bloku, który narzeka na uraz kolana.

Set dla Cuprum
Pierwszy bardzo wyrównany do stanu 18:18. Później gospodarze odskoczyli trzy punkty. W międzyczasie Robert Prygiel wziął dwa czasy. Dokonał także dwóch zmian, za Dejana Vincicia pojawił się Michał Filip, a za Karola Butryna - Michał Kędzierski. Przy stanie 22:20, w siatkę zaatakował Jakub Ziobrowski i już było tylko 22:21. Ostatnio punkt lubinianie zdobyli po błędzie Protopsaltisa, który przeszedł linię środkową.

Drugi set dla radomian
Druga partia tego meczu rozpoczęła się bardzo źle dla radomian, ale za to skończyła się dobrze. Lubinianie prowadzili już 7:2. Później cały czas gospodarze utrzymywali dwu, trzy punktową przewagę. Przy stanie 20:18 w polu zagrywki pojawił się Michał Filip i zrobiło się po 20. Tego seta grana na przewagi. Radomianie mieli kilka piłek setowych. Wykorzystali dopiero przy stanie 29:28, kiedy blok gospodarzy obił Karol Butryn.

Trzeci set dla Czarnych
Granie w tym secie zaczęło się przy stanie 21:19 dla gospodarzy. Cztery punkty z rzędu zdobyli radomianie wyszli na prowadzenie 23:19. Bardzo dobrą zmianę dał przyjmujący Bartosz Firszt. Zablokował dwa ataki lubińskich siatkarzy i sam wykonał dwa ataki punktowe, w tym ostatni, kończący trzeciego seta.

Czwarty set i ostatni
Cerrad Enea Czarni w czwartym secie kontrolowali sytuację na parkiecie. Cały czas prowadzili i zasłużenie wygrali do 21 i cały mecz 3:1 i co najważniejsze za trzy punkty.

W szóstej kolejce, Cerrad Enea Czarni zagrają z mistrzem Polski, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz w niedzielę w Radomiu o godzinie 17.30.

[ZDJĘCIA] Radomskie cheerleaderki są coraz lepsze i prezentują poziom ekstraklasowy!

QUIZ. Radomskie gwiazdy sportu. Potrafisz ich rozpoznać?

Radomiak Radom. Kadra na sezon 2019/2020. Oto pełny skład "zielonych" na nowe rozgrywki w Fortuna 1 Ligi

[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!

TOP 20! Najciekawsze letnie transfery w klubach regionu radomskiego!

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma