PlusLiga. Czterosetowy pojedynek dla Cerradu Czarnych. Radomianie pokonali u siebie Cuprum Lubin 3:1

Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom pokonali u siebie Cuprum Lubin 3:1.
Cerrad Czarni Radom pokonali u siebie Cuprum Lubin 3:1. Maja Grabarczyk / wksczarni.pl
W meczu 16. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Czarnych Radom wygrali u siebie z Cuprum Lubin 3:1.

Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 15:25, 25:17)
Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Filip 20, Żaliński 11, Fornal 17, Pajenk 10, Huber 5, Ruciak (libero) oraz Giger, Żygałow 5, Ostrowski 2, Kwasowski.
Cuprum Lubin: Gorzkiewicz 2, Patucha 4, Smith 13, Yanagida 14, Boruch 10, Smoliński 3, Gruszczyński (libero) oraz Grobelny 6, Marcyniak 6, Biegun 1, Ziobrowski.
Sędziowie: Jarosław Makowski i Maciej Maciejewski.
MVP: Michał Filip (Cerrad Czarni Radom).

Faworyt tego pojedynku był jeden i byli nim Cerrad Czarni Radom. Podopieczni trenera Roberta Prygla cel też mieli jeden na to spotkanie, a było nim zdobycie trzech punktów. Udało się to zadanie zrealizować, choć w trzeciej odsłonie radomianie złapali zadyszkę.

Po okresie wyrównanej walki (11:10) w odsłonie otwarcia, do głosu doszli radomianie. Siatkarze z Lubina popełniali sporo błędów własnych i przewaga Cerradu Czarnych wzrosła do pięciu "oczek" (16:11). Tego prowadzenia gospodarze nie dali sobie już wydrzeć z rąk i wygrali 25:20.

Również w drugiej partii siatkarze z Radomia wypracowali sobie przewagę. Po skutecznym ataku dobrze dysponowanego tego dnia Michała Filipa, który spotkanie rozpoczął w wyjściowym składzie oraz po wykorzystanej kontrze przez Tomasza Fornala, było 16:12. Rywale wykorzystali chwilę przestoju w szeregach radomian doprowadzając do remisu (19:19), ale końcówka należała znów do Cerradu Czarnych, którzy po wygranej 25:20 prowadzili już w setach 2:0.

O trzeciej odsłonie podopieczni trenera Roberta Prygla chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Lubinianie szybko osiągnęli bardzo wysokie prowadzenie, a spora w tym zasługa dobrych zagrywek Mariusza Marcyniaka czy Igora Grobelnego. Cuprum wygrał tego seta bardzo wysoko, bo do 15.

Cerrad Czarni wrócili jednak na właściwe tory w czwartej partii. Podrażnieni przebiegiem poprzedniego seta, radomianie prezentowali się zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrali też wysoko, bo do 17, dzięki czemu zgarnęli trzy "oczka" do ligowej tabeli.