Zamknij

Echo Dnia

PlusLiga. Jakub Bucki, siatkarz urodzony z Przysusze zdobył mistrza Polski z Jastrzębskim Węglem (ZDJĘCIA)

Jakub Bucki, siatkarz urodzony w Przysusze odniósł kolejny bardzo duży sportowy sukces. W niedzielę wraz ze swoim zespołem Jastrzębskim Węglem zdobył

pls.pl

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/12] Następne

Jakub Bucki, siatkarz urodzony z Przysusze zdobył mistrza Polski (ZDJĘCIA)

Jakub Bucki, siatkarz urodzony w Przysusze odniósł kolejny bardzo duży sportowy sukces. W niedzielę wraz ze swoim zespołem Jastrzębskim Węglem zdobył tytuł mistrza Polski. W decydującym meczu jastrzębianie pokonali 3:1 Grupę Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle.
Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Jakub Bucki (na zdjęciu).

Pochodzący z Przysuchy w województwie mazowieckim siatkarz swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Jadarze Radom. W jego barwach też zadebiutował na parkietach PlusLigi, a miało to miejsce w sezonie 2007/2008. Kiedy w 2011 roku miejsce radomskiego klubu (wówczas już pierwszoligowca) przejął KPS Siedlce, właśnie tam trafił nasz nowy „nabytek”. Po roku gry w pierwszej lidze Jakub postanowił spróbować swoich sił na Słowacji. Został graczem VK Slavia Svidnik i z klubem tym zdobył wicemistrzostwo kraju. Po jednym sezonie spędzonym u naszych południowych sąsiadów obrał kurs na Azję.
Za namową swojego trenera ze Slavii Svidnik Petra Kalnego, który otrzymał angaż w Pawłodarze, wyruszył na dwa lata do Kazachstanu. Jak twierdzi, pod względem sportowym był to ciekawy epizod w jego karierze. W pierwszym sezonie został wicemistrzem kraju oraz zdobywcą Pucharu, a to drugie trofeum było premiowane grą w Klubowych Mistrzostwach Azji. W rozgrywkach tych organizowanych w 2015 roku w Tajpej jego zespół zajął miejsce tuż za podium, ulegając w meczu o brąz znanemu irańskiemu klubowi Pajkan Teheran. W swoim drugim sezonie w Kazachstanie ekipa z Pawłodaru zajęła trzecie miejsce w lidze, co zostało przyjęte w kazachskim klubie jako wynik średnio zadowalający.
Jakub powrócił do Polski i znów przywdział barwy siedleckiego KPS-u, w którym rozegrał jeden sezon. W rozgrywkach 2017/2018 ponownie było mu dane zasmakować gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw BBTS Bielsko-Biała. Dla drużyny nie był to dobry sezon, gdyż zakończył się spadkiem z ligi, natomiast indywidualnie Jakub pokazał się z na tyle dobrej strony, że zaowocowało to angażem w naszym Klubie.
W sezonie 2018/2019 Jakub pełnił rolę super rezerwowego atakującego, niejednokrotnie wchodząc z ławki i wydatnie przyczyniając się do wygranych zespołu. W sezonie 2020/2021 zdobył złoty medal mistrzostw Polski.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z DEKORACJI WRĘCZENIA ZŁOTYCH MEDALI SIATKARZOM JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA>>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy