1/12
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Jakub Bucki, siatkarz urodzony w Przysusze odniósł kolejny...
fot. pls.pl

Jakub Bucki, siatkarz urodzony z Przysusze zdobył mistrza Polski (ZDJĘCIA)

Jakub Bucki, siatkarz urodzony w Przysusze odniósł kolejny bardzo duży sportowy sukces. W niedzielę wraz ze swoim zespołem Jastrzębskim Węglem zdobył tytuł mistrza Polski. W decydującym meczu jastrzębianie pokonali 3:1 Grupę Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle.
Najlepszym zawodnikiem tego meczu został wybrany Jakub Bucki (na zdjęciu).

Pochodzący z Przysuchy w województwie mazowieckim siatkarz swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Jadarze Radom. W jego barwach też zadebiutował na parkietach PlusLigi, a miało to miejsce w sezonie 2007/2008. Kiedy w 2011 roku miejsce radomskiego klubu (wówczas już pierwszoligowca) przejął KPS Siedlce, właśnie tam trafił nasz nowy „nabytek”. Po roku gry w pierwszej lidze Jakub postanowił spróbować swoich sił na Słowacji. Został graczem VK Slavia Svidnik i z klubem tym zdobył wicemistrzostwo kraju. Po jednym sezonie spędzonym u naszych południowych sąsiadów obrał kurs na Azję.
Za namową swojego trenera ze Slavii Svidnik Petra Kalnego, który otrzymał angaż w Pawłodarze, wyruszył na dwa lata do Kazachstanu. Jak twierdzi, pod względem sportowym był to ciekawy epizod w jego karierze. W pierwszym sezonie został wicemistrzem kraju oraz zdobywcą Pucharu, a to drugie trofeum było premiowane grą w Klubowych Mistrzostwach Azji. W rozgrywkach tych organizowanych w 2015 roku w Tajpej jego zespół zajął miejsce tuż za podium, ulegając w meczu o brąz znanemu irańskiemu klubowi Pajkan Teheran. W swoim drugim sezonie w Kazachstanie ekipa z Pawłodaru zajęła trzecie miejsce w lidze, co zostało przyjęte w kazachskim klubie jako wynik średnio zadowalający.
Jakub powrócił do Polski i znów przywdział barwy siedleckiego KPS-u, w którym rozegrał jeden sezon. W rozgrywkach 2017/2018 ponownie było mu dane zasmakować gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, broniąc barw BBTS Bielsko-Biała. Dla drużyny nie był to dobry sezon, gdyż zakończył się spadkiem z ligi, natomiast indywidualnie Jakub pokazał się z na tyle dobrej strony, że zaowocowało to angażem w naszym Klubie.
W sezonie 2018/2019 Jakub pełnił rolę super rezerwowego atakującego, niejednokrotnie wchodząc z ławki i wydatnie przyczyniając się do wygranych zespołu. W sezonie 2020/2021 zdobył złoty medal mistrzostw Polski.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z DEKORACJI WRĘCZENIA ZŁOTYCH MEDALI SIATKARZOM JASTRZĘBSKIEGO WĘGLA>>>

Zobacz również

Inwestycja w Wierzbicy. Docieplą żłobek i przedszkole

Inwestycja w Wierzbicy. Docieplą żłobek i przedszkole

Broń Radom wygrała u siebie z GKS Wikielec (ZDJĘCIA)

Broń Radom wygrała u siebie z GKS Wikielec (ZDJĘCIA)

Polecamy

Zyko Dróg Klasa B. Zwycięski Plon, rezerwy Promnej. Powała liderem

Zyko Dróg Klasa B. Zwycięski Plon, rezerwy Promnej. Powała liderem

Windoor klasa A, gr. 2. Centrum Radom zwiększa przewagę

Windoor klasa A, gr. 2. Centrum Radom zwiększa przewagę

Windoor klasa A, gr. 1. W niedzielę ciekawe mecze i szlagier w Jastrzębi

Windoor klasa A, gr. 1. W niedzielę ciekawe mecze i szlagier w Jastrzębi

Dodaj ogłoszenie