PlusLiga. MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1. Kontuzja Mateusza Masłowskiego (ZDJĘCIA Z MECZU)

Robert Prygiel, trener Cerradu Enei Czarnych Radom i Jakub Bednaruk, trener MKS Będzin. PlusLiga Wojtek Borkowski
W meczu PlusLigi siatkarzy, MKS Będzin pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. MVP meczu został Rafał Faryna, atakujący MKS Będzin.

MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:14, 19:25, 25:21)
MKS: Pająk 3, Faryna 27, Sobański 15, Sossenheimer 14, Gunia 2, Ratajczak 2, Potera (libero) oraz Fornal 1, Buczek 0, Superlak 0.
Cerrad Enea Czarni: Vincić 1, Butryn 24, Sander 11, Włodarczyk 5, Pajenk 3, Ostrowski 8, Ruciak (libero) oraz Protopsaltis 13, Firszt 1, Kędzierski 0, Filip 0, Grzechnik 0.
MVP meczu: Rafał Faryna (MKS Będzin).

- Na pewno nie zdobywamy tylu punktów, ile powinniśmy. To nie jest tak zgrana drużyna jak w zeszłym roku, ale powinna mieć więcej punktów. Możemy się spodziewać jakiegoś wstrząsu. Nie wiem, to jest decyzja zarządu. Przede wszystkim w Bydgoszczy straciliśmy punkty. Tutaj z Będzinem porażka oczywiście boli, ale ciężko było z tak grającym na fali z MKS. Zawodnicy starali się robić wszystko, co mogli. My kombinowaliśmy ze składem, jak mogliśmy. Nie wystarczyło - mówił po meczu Robert Prygiel, trener Cerradu Enei Czarnych Radom.

Źle się zaczął ten mecz dla radomian na rozgrzewce, podczas której Mateusz Masłowski, libero Cerradu Enei Czarnych doznał urazu dłoni.

W wyjściowym składzie radomian, dwie zmiany w porównaniu do środowego przegranego meczu 2:3 z Visłą w Bydgoszczy. W przyjęciu Athanasiosa Protopsaltisa zastąpi Wojciech Włodarczyk, a na środku za Bartłomieja Grzechnika - Alen Pajenk.

Pierwszy set zakończył się grą na przewagi. Ostatni punkt zdobyli będzinianie po fatalnym przyjęciu zagrywki Grzegorza Pająka przez Wojciecha Włodarczyka.

Drugiego seta radomianie zaczęli z jedną zmianą. Za Brendena Sandera pojawił się Athanasios Protopsaltis. W trakcie seta radomski szkoleniowiec Robert Prygiel dokonywał zmian, które nic nie wniosły. Bardzo słaba gra i przegrany set do 15.

W trzecim secie w końcu załapała gra radomian i im bliżej było zakończenia seta, tym przewaga była wyraźniejsza i wygrana do 19.