PlusLiga. Siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali 2:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie

Włodzimierz Łyżwa
Siatkarze Czarnych przegrali we własnej hali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.
Siatkarze Czarnych przegrali we własnej hali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. pls.pl
W meczu PlusLigi siatkarzy, Cerrad Enea Czarni Radom przegrali we własnej hali 2:3 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Podopieczni trenera Roberta Prygla prowadzili już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3.

Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 25:13, 20:25, 23:25, 12:15)
Cerrad Enea Czarni: Kędzierski (3), Ostrowski (3), Konarski (24), Loh (10), Josifow (10), Sander (11), Masłowski (libero) oraz Gąsior (8), Zrajkowski, Pasiński, Firszt (4) i Nowowsiak (libero)
Aluron CMC Warta: Cavanna (3), Malinowski (19), Kania (1), Flavio (2), Orczyk (24), Muagututia (15), Żurek (libero) oraz Gjorgiev, Niemiec (3), Bociek (2), Halaba (2) i Andrzejewski (libero).

Przez dwa pierwsze sety nic nie wskazywało na końcowy sukces ekipy z Zawiercia. W inauguracyjnej partii niemal od samego początku inicjatywę przejęli gospodarze. Bardzo dobrze spisywali się w defensywnie, raz za razem wyprowadzając skuteczne kontry. Praktycznie nie do zatrzymania w ataku był Konarski. Przyjezdni mozolnie odrabiali straty i w końcówce doprowadzili do remisu (22:22, 23:23), ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy przy drugiej piłce setowej postawili kropkę nad i.
W kolejnej partii zespół trenera Roberta Prygla poszedł za ciosem i do samego początku zdecydowanie dyktował warunki (8:2, 12:5, 20:8).
Również w secie numer trzy radomianie zaczęli od prowadzenie (4:2, 11:9) ale z czasem inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze z Zawiercia, którzy wyraźnie poprawili zagrywkę. Ich przewaga zaczęła rosnąć i Czarni nie byli już w stanie odrobić strat.
W czwartym secie zespół trenera Igora Kolakovica od początku zaczął już budować przewagę. Radomianie ruszyli w pogoń i w końcówce doprowadzili do remisu 22:22. Mieli swoje szanse, żeby wyjść na prowadzenie ale ich nie wykorzystali popełniając błędy w ataku.
W decydującym secie goście rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc 5:1, a za chwilę 8:3. Gospodarze jednak się nie poddawali i zaczęli niwelować straty. Przewaga ekipy z Zawiercia stopniała do punktu (12:13). W końcówce jednak już nie dali sobie wydrzeć wygranej.
Źródło informacji pls.pl

Kolejny ligowy mecz radomska drużyna rozegra we wtorek, 29 grudnia o godzinie 20.30 ze Skrą w Bełchatowie.