PlusLiga. Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. MVP meczu Damian Wojtaszek.

W meczu PlusLigi siatkarzy, Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. MVP meczu został Damian Wojtaszek, libero Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)
Verva: Antoine Brizard 7, Kevin Tillie 10, Piotr Nowakowski 4, Patryk Niemiec 7, Bartosz Kwolek 14, Jan Król 8, Damian Wojtaszek (libero) oraz Jakub Kowalczyk 0, Igor Grobelny, 2.
Cerrad Enea Czarni: Michał Kędzierski 1, Alen Pajenk 4, Bartłomiej Grzechnik 3, Bartosz Firszt 3, Athanasios Protopsaltis 8, Michał Filip 18, Mateusz Masłowski (libero) oraz Karol Butryn 1, Dejan Vincić 0, Wojciech Włodarczyk 7, Brender Sander 2, Damian Boruch 3.
MVP: Damian Wojtaszek (Verva).

Przed meczem miała miejsce bardzo miła uroczystość. Michał Ruciak, libero radomskiego, który w minioną środę rozegrał 500 mecz w ekstraklasie (z GKS Katowice) otrzymał nagrodę z rąk Pawła Zagumnego, prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. Ciekawostką jest to, że w 1999 roku w barwach Morza Szczecin obaj panowie razem grali.

Robert Prygiel, trener Cerradu Enei Czarnych Radom zaskoczył z wyjściowym składem. Na ławce zostali, atakujący Karol Butryn, rozgrywający Dejan Vincić, środkowy bloku Damian Boruch, przyjmujący Wojciech Włodarczyk oraz libero Michał Ruciak.

Pierwsza partia pod dyktando stołecznego zespołu. Gospodarze prowadzili 13:9 i radomski szkoleniowiec wziął czas. Radomianie zmniejszyli straty, ale ponownie Verva odskoczyła na cztery punkty 20:16, by wygrać całego seta do 22.

Drugiego seta Cerrad Enea Czarni rozpoczęli w tym samym składzie. Rozpoczęli słabo i po kilku minutach gry było już 9:4. Przy stanie 12:7 na placu gry pojawił się przyjmujący Wojciech Włodarczyk za Bartosza Firszta. Przy stanie 15:8 trener Robert Prygiel wziął drugi czas. Przy stanie 17:10 na placu gry pojawili się Karol Butryn i Dejan Vincić. Przy stanie 19:11 na placu gry pojawił się pozyskany przed kilkoma dniami Amerykanin Brender Sander. Podobnie jak pierwszego seta, drugiego zakończył zepsutą zagrywką Michał Filip.