PlusLiga. Visła Bydgoszcz - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2. Na meczu w Bydgoszczy było dwóch kibiców radomskiej drużyny

Dwóch kibiców Czarnych Radom na meczu w Bydgoszczy.
Dwóch kibiców Czarnych Radom na meczu w Bydgoszczy. Dariusz Bloch, Gazeta Pomorska
W meczu 15 kolejki PlusLigi siatkarzy, Visła Bydgoszcz pokonała 3:2 Cerrad Enea Czarnych Radom. Bydgoska drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie w PlusLidze. Wcześniej Visła przegrała ... 15 spotkań. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany atakujący Visły, Toncek Stern.

Visła Bydgoszcz - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:20, 21:25, 25:23, 22:25, 15:9
Visła: Lipiński 3, Stern 24, Quiroga 8, Peszko 15, Gałązka 13, Woch 13, Szymura (libero) oraz Gryc 4, Urbanowicz 0, Bonisławski (libero).
Cerrad Enea Czarni: Vincić 3, Butryn 21, Protopsaltis 5, Sander 19, Ostrowski 7, Grzechnik 1, Masłowski (libero) oraz Włodarczyk 5, Boruch 1, Firszt 0, Kędzierski 0, Filip 1, Pajenk 5.
MVP meczu: Toncek Stern

W wyjściowym składzie radomskiej drużyny w porównaniu do ostatniego wygranego meczu z Treflem Gdańsk 3:2, dwie zmiany. Na pozycji rozgrywającego za Michała Kędzierskiego zagrał Dejan Vincić i za środkowego bloku Alena Pajenka zagrał Bartłomiej Grzechnik.

Pierwszy set niespodziewanie wygrali gospodarze. Siatkarze Visły zagrali aż siedem asów serwisowych, a atakujący bydgoszczan Słoweniec Toncek Stern zdobył siedem punktów.

Drugi set też zaczął się źle dla podopiecznych trenera Roberta Prygla, siatkarzy Cerradu Enei Czarnych. Visła już prowadziła 16:13, 17:14, 18:15. Do roboty wzięli się w końcu radomianie. Szybko wyszli na prowadzenie 22:18 i nie oddali tego do końca seta.

Trzeci set nieoczekiwanie dla podopiecznych trenera Przemysława Michalczyka, siatkarzy Visły. Gospodarze prowadzili już 23:19, ale stanęli z wynikiem i po kilku dobrych akcjach radomian, było już tylko 24:23. Na zagrywce był Brenden Sader, ale posłał piłkę w siatkę i Visła wygrała do 23.

Czwartego seta radomianie zaczęli w zmienionym składzie, za Greka Protoplastisa zagrał Wojciech Włodarczyk, za Bartłomieja Grzechnika - Alen Pajenk. Pozostali bez zmian - Dejan Vincić, Karol Butryn, Brender Sander, Michał Ostrowski i Mateusz Masłowski.
Wygrali go radomianie i doprowadzili do piątej partii.