Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Po ponad 20 latach zamyka się Cukiernia Orłowscy z Radomia. Właściciel mówi o czasie dla rodziny i wypaleniu zawodowym

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Po blisko 23 latach działalności Cukiernia Orłowscy zniknęła z mapy Radomia.
Po blisko 23 latach działalności Cukiernia Orłowscy zniknęła z mapy Radomia. Sławomir Dobosz/Tadeusz Klocek
Działająca od blisko 23 lat Cukiernia Orłowscy znika z mapy Radomia. Decyzja o zamknięciu lokalu poruszyła wielu mieszkańców miasta.

Cukiernia Orłowscy znika z mapy Radomia

Cukiernia Orłowscy działała na terenie Radomia od 15 lutego 2000 roku. Główna siedziba lokalu znajdowała się przy ulicy Lotniczej w Radomiu i w tym właśnie miejscu znajdowała się również hala produkcyjna. Oprócz tego na terenie miasta znajdowały się pojedyncze punkty cukierni. Można było je odwiedzić, między innymi przy ulicy Struga, Gagarina, Żeromskiego czy Chrobrego, w Galerii Słonecznej.

Decyzja o zamknięciu lokalu została podjęta w połowie 2022 roku i funkcjonowała do jego końca, do momentu zakończenia realizacji wcześniej przyjętych zamówień. Cukiernia od zawsze miała dobre opinie i była chwalona na licznych imprezach okolicznościowych, dlatego decyzja o zamknięciu cukierni zdziwiła wielu mieszkańców Radomia, którzy od wielu lat nabywali w niej słodkości na różne okazje. Żal pojawił się również po stronie właścicieli lokalu, którzy stanęli przed tą decyzją i musieli tak naprawdę wybierać między pracą a rodziną.

Na pewno było nam szkoda, bo ta cukiernia to było takie nasze "dziecko". Musieliśmy jednak wybrać co jest ważniejsze - czy zdrowie, rodzina i kontakt z dziećmi czy praca. Nasza działalność była związana z tym, że dużo weekendów było pracujących i to było głównym powodem decyzji, bo rodzina znalazła się na drugim miejscu. Drugim powodem było wypalenie zawodowe. Z czasem człowiek chce coś zmienić i zmienić pracę, żeby pracować od poniedziałku do piątku

- mówią właściciele cukierni, państwo Orłowscy.

Cukiernia specjalizowała się przede wszystkim w produkcji torów okolicznościowych. Można było je zamówić na wszystkie okazje - wesela, urodziny, komunie i tym podobne. Oprócz tego w ofercie znajdowało się ponad 30 rodzajów różnorodnych ciast. Na co dzień w cukierni można było zaopatrzyć się w blisko 50 rodzajów smakołyków: pączki, ptysie, eklerki, drożdżówki i wiele innych. Dodatkowo lokal oferował catering, w ramach którego przygotowywał spersonalizowane menu, ozdoby, aranżację stołów i obsługę.

Główny budynek Cukierni Orłowscy przy ulicy Lotniczej, zawierający dom, halę produkcyjną i lokal usługowy, został wystawiony na sprzedaż. Wartość nieruchomości to ponad 2 miliony złotych. Jak informują państwo Orłowscy, pojawiło się już paru chętnych, którzy oglądali lokal. Były to osoby z innych branży, więc nie wyklucza się, że w miejscu dotychczasowej cukierni powstanie coś zupełnie nowego.

Nasze dalsze plany na biznes będą klarowały się na bieżąco. Wszystko zależy od tego czy nieruchomość zostanie sprzedana czy ją wynajmiemy, bo to od tego jest uzależnione. Mamy już wstępne plany, ale nie chcemy zapeszać

- dodają państwo, Orłowscy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kotlety mielone z piekarnika z fetą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto