Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod Solcem nad Wisłą powstanie nowa stacja wodociągowa. Jest umowa na wykonanie odwiertu

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Umowę podpisali od lewej: Bernard Wójcik z Zakładu Usług Studziennych z Kielc, burmistrz Marek Szymczyk i skarbnik Ewa Sikorska.
Umowę podpisali od lewej: Bernard Wójcik z Zakładu Usług Studziennych z Kielc, burmistrz Marek Szymczyk i skarbnik Ewa Sikorska. Urząd Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą
Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych tegorocznych inwestycji w gminie Solec nad Wisłą. Została podpisana umowa na wykonanie odwiertu w Dziurkowie, gdzie jeszcze w tym roku powstać ma nowa stacja wodociągowa. Nowy odwiert będzie kosztować prawie 150 tysięcy złotych, a cała stacja niemal milion.

W ostatnią środę, 26 maja, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą podpisana została umowa na pierwszy etap budowy nowej stacji wodociągowej w Dziurkowie. Będzie to wykonanie odwiertu na głębokość niemal stu metrów. Za prace odpowiedzialny będzie Zakład Usług Studziennych z Kielc. Przy podpisaniu umowy urząd reprezentowali Marek Szymczyk - burmistrz Solca oraz Ewa Sikorska - skarbnik, wykonawcę natomiast Bernard Wójcik.

- Podpisana została umowa na wykonanie otworu badawczo-eksploatacyjnego W miejscowości Dziurków na głębokość 95 metrów, na potrzeby późniejszego zaprojektowania i budowy infrastruktury stacji wodociągowej wraz z siecią wodociągową - mówi Marek Szymczyk, burmistrz Solca nad Wisłą.

Koszt odwiertu to nieco ponad 144 tysiące złotych. Jest to dopiero pierwszy etap utworzenia nowej stacji wodociągowej. Na całe zadanie Urząd Miasta i Gminy otrzymał ogromne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jest to aż 900 tysięcy złotych.

Prace budowlane dotyczyć będą wykonanie otworu badawczo-eksploatacyjnego w celu ujęcia wody podziemnej. Wszystko to na potrzeby późniejszego zaprojektowania i budowy infrastruktury stacji wodociągowej wraz z siecią wodociągową. Zakres prac obejmie: wykonanie odwiertu geologicznego systemem mechanicznym do głębokości 95 metrów. Wykonawca musi wykonać konstrukcję otworu należy dopasować do rzeczywistych lokalnych warunków geologicznych, stwierdzonych w trakcie wykonywania otworu.

Po odwierceniu i zarurowaniu otworu należy w nim przeprowadzić próbne pompowanie oczyszczające. Prace obejmą też wykonanie tymczasowego zabezpieczenia otworu uniemożliwiającej przedostanie się wód opadowych i innych zanieczyszczeń do odwiertu. W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany będzie do wykonania prac towarzyszących, takich jak likwidacja placu budowy, wywóz odpadów, wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej, uporządkowanie terenu po budowie oraz wszelkie inne prace konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie