Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pogotowie Ratunkowe w Radomiu otrzymało trzy nowe karetki. Wozy są bardzo nowoczesne (ZDJĘCIA)

Tadeusz Klocek
Tadeusz Klocek
Pogotowie Ratunkowe w Radomiu zostało doposażone w trzy kolejne ambulanse.
Pogotowie Ratunkowe w Radomiu zostało doposażone w trzy kolejne ambulanse. Tadeusz Klocek
Pogotowie Ratunkowe w Radomiu ma trzy nowe karetki. Zostały one zakupione przy udziale funduszy unijnych, w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia oraz przy wsparciu z budżetu miasta.

- Nowe ambulanse pojawiają się u nas w bardzo dobrym momencie. Mamy już samochody, których wiek przekroczył trzynaście lat, mające przebieg ponad pół miliona kilometrów. Dzięki naszej dbałości wciąż są one sprawne, ale ich awaryjność z każdym miesiącem była coraz większa. Dzięki temu zakupowi najbardziej wysłużone pojazdy będą mogły zostać wycofane z eksploatacji - mówi dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Piotr Kowalski. Samochody podczas uroczystości zostały poświęcone przez księdza Mirosława Bandosa, który pełni funkcję kapelana radomskiego szpitala.

Nowe ambulanse posiadają niezbędne wyposażenie, w tym urządzenia do masażu serca. Mają także nowoczesne systemy załadunku noszy, co znacznie ułatwia pracę ratownikom. - Cały czas dbamy o to, by pogotowie ratunkowe dysponowało nowoczesnym sprzętem ratującym życie. W ciągu ostatnich dwóch lat pogotowie wzbogaciło się o sześć nowych karetek. Teraz mamy trzy kolejne. Czas pandemii pokazał jak bardzo jest to ważne, by móc szybko docierać do chorych, potrzebujących natychmiastowej pomocy. Oczywiście trzeba też pamiętać, że sprzęt to nie wszystko. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie wszystkim ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym - mówił przekazując kluczyki do nowych ambulansów wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu, oprócz trzech nowych ambulansów, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego kupiła także tysiąc kombinezonów, środki do dezynfekcji oraz specjalistyczną bramkę do dekontaminacji. Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł ponad 1,9 miliona złotych, z czego prawie 1,6 miliona pochodziło z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2021. Uroczystość była też okazją do wręczenia podziękowań. Dyrektor Piotr Kowalski podziękował wiceprezydentowi Jerzemu Zawodnikowi, Elwirze Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego i podpułkownikowi Łukaszowi Baranowskiemu, zastępcy dowódcy 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto