Polacy w ćwierćfinale Euro2016. Tak dopingowały Kozienice

Mariusz Basaj
Fani tradycyjnie odśpiewali hymn na stojąco.
Fani tradycyjnie odśpiewali hymn na stojąco. Mariusz Basaj
Reprezentacja Polski awansowała po dramatycznym meczu do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. Do rozstrzygnięcia losów pojedynku ze Szwajcarią potrzebne były rzuty karne. Po regulaminowych 90 minutach i dogrywce na tablice wyników widniał wynik 1:1, a na liście strzelców byli Błaszczykowski i Shaqiri. Kozieniccy fani Biało-Czerwonych jak zwykle nie zawiedli.

Wczesna pora spotkania i upalna pogoda sprawiła, że dziś w strefie zameldowało się nieco mniej kibiców, a i ci którzy przyszli, pojawili się na obiekcie na ostatnią chwilę. Przy pierwszym gwizdku było około 600-700 osób, ale ciągle dochodzili kolejni sympatycy piłki nożnej.

Żeby nieco złagodzić upał, organizatorzy zadbali o zraszacze z wodą i zimne napoje. Ci, którzy przyszli nieco wcześniej mogli znaleźć też miejsce w cieniu.

Wielka walka, wielkie emocje

Ci, którzy zdecydowali się przyjść, nie mogli mieć powodów do narzekań, bo zawodnicy zaserwowali swoim fanom prawdziwy thriller. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Biało-Czerwonych, a wynik w 39. minucie otworzył Jakub Błaszczykowski.

Po przerwie coraz śmielej zaczęli grać Szwajcarzy, czego efektem był piękny gol z przewrotki, którego w 82. minucie strzelił Xherdan Shaqiri.

W dogrywce obie ekipy stworzyły sobie niezłe sytuacje, ale to jednak Szwajcarzy przeważali na boisku. Wynik udało się dowieźć, a losach spotkania zadecydowały rzuty karne. Ich wielkim przegranym okazał się Granit Xhaka. Nowo zakontraktowany pomocnik Arsenalu Londyn strzelił obok bramki i jako jedyny ze swojej drużyny nie wykorzystał jedenastki.

Polacy w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Chorwacja – Portugalia. Mecz w jednej czwartej turnieju już 30 czerwca.