Policjantka z Grójca zdobyła srebrny medal w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze w wyciskaniu sztangi

Patryk Samborski
Justyna Kozdryk, policjantka z Grójca, zdobyła srebrny medal podczas zawodów Pucharu Świata w Manchesterze. Grójec Policja
Justyna Kozdryk, reprezentantka polski i jednocześnie policjantka grójeckiej policji, zdobyła srebrny medal w wyciskaniu sztangi leżąc w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. Justyna rywalizowała w kategorii wagowej 45 kilogramów.

W ubiegłym tygodniu, reprezentacja Polski w wyciskaniu sztangi leżąc uczestniczyła w zawodach Pucharu Świata w Manchesterze. W składzie reprezentacji znalazła się oczywiście Justyna Kozdryk. Sztangistka w trzeciej kolejce zaliczyła 90 kilogramów. Ten wynik dał jej drugie miejsce. Wicemistrzyni paraolimpijska z 2008 roku w kategorii do 45 kilogramów ustąpiła jedynie Nigeryjce Latifat Tijani.

Justyna Kozdryk, na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start”, pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi, która nadal trwa.