Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policyjna akcja profilaktyczna na deptaku w Radomiu (zdjęcia)

ik
Uczniowie radomskich szkół przygotowali na sobotę plakaty z hasłami promującymi życie bez uzależnień.
Uczniowie radomskich szkół przygotowali na sobotę plakaty z hasłami promującymi życie bez uzależnień. archiwum policji
Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Głos Profilaktyki, która odbyła się w sobotę przed Urzędem Miejskim.

Co to za akcja?

Na deptaku odbył się między innymi rowerowy slalom, nad jego przebiegiem czuwali radomscy policjanci.
Na deptaku odbył się między innymi rowerowy slalom, nad jego przebiegiem czuwali radomscy policjanci.

archiwum policji

Na deptaku odbył się między innymi rowerowy slalom, nad jego przebiegiem czuwali radomscy policjanci.

(fot. archiwum policji)

Co to za akcja?

Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integracja obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego, partnerstwo lokalnego samorządu, placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych i jednostek Policji. 14 czerwca z inicjatywy Policji, na rynkach i placach miast w tym samym czasie w całym kraju, punktualnie o godzinie 16 rozpoczął się Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Wszyscy uczestnicy przez 60 sekund wybijali rytm wolnych serc. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka, które są piękne i zdrowe. To serca ludzi, którzy różnią się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić innych przed uzależnieniami.

Do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki zaprosiła społeczność programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty". W Radomiu impreza odbyła się na deptaku przy Urzędzie Miejskim od strony ulicy Żeromskiego. Punktualnie o godzinie 16 odbył się Zryw Wolnych Serc. Wszyscy zgromadzeni na placu przez minutę wybijali symbolicznie rytm serca. Było tam także kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Z zaproszenia policji skorzystali mieszkańcy Radomia w różnym wieku, przede wszystkim młodzi ludzie, którzy przygotowali różnego rodzaju transparenty, a na nich hasła promujące życie bez uzależnień.

Ale na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji. Pod sceną odbywały się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Była prezentacja namiotów służb mundurowych oraz placówek oświatowych z miasta i powiatu. Uczestnicy mogli spotkać przedstawicieli straży pożarnej, straży miejskiej, służby więziennej, straży granicznej, a także przedstawicielki lasów państwowych i sanepidu.

Dla uczestników dostępny był także symulator jazdy motocyklem oraz rowerowy tor przeszkód. Zarówno dzieci, jak i dorośli bardzo chętnie zakładali alkogogle i pod okiem funkcjonariusza próbowali przejść krótki odcinek. Dzieci bardzo chętnie robiły zdjęcia na policyjnym motocyklu, a dorośli zadawali mnóstwo pytań funkcjonariuszom. Nie brakowało chętnych na znakowanie rowerów.

Uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 4 z oddziałami sportowymi przedstawiły układ taneczny zumby. O uzależnieniach opowiadał Mirosław Bieńkowski z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Następnie fantastyczny występ przedstawiła wojskowa orkiestra. Były pokazy zespołów tanecznych, między innymi wystąpiły formacje "Igrek", a także tancerze ze szkoły tańca ROCK STEP oraz grupa Infinity, która zatańczyła hip - hop. Wystąpił także zespół wokalny z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie, dzieci z oddziału przedszkolnego szkoły numer 33 w Radomiu zatańczyły poloneza. Uczniowie z Zakrzewa zaprezentowali przedstawienie "Czerwony Kapturek". Pokaz dali też wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Zaśpiewali również wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

Uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej przygotowali pokaz sprzętu, a także grochówkę dla wszystkich uczestników. Można było zobaczyć również pokaz zabytkowych samochodów.

Uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego przedstawili pokaz musztry paradnej. Odbyły się też w ich wykonaniu: pokaz fryzur, tańca, pokaz taktyki i techniki interwencji i zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy. Harcerze przygotowali pokaz pierwszej pomocy. Na zakończenie imprezy koncert dał Paweł Mosiołek.

Organizatorami "Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki" jest Komenda Główna Policji w ramach programu "Profilaktyka a TY", Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu "Razem Bezpieczniej". Partnerem inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie