Polonia Iłża wygrała w Orońsku (WIDEO, ZDJĘCIA)

/SzS/
Oronka (białe stroje) przegrała z Polonią Iłża
Oronka (białe stroje) przegrała z Polonią Iłża S. Szymczak
Piłkarze Polonii Iłża pokonali wysoko w Orońsku miejscową Oronkę. W innym sobotnim meczu Campeon.pl Ligi Okręgowej, Powiślanka Lipsko wygrała z Prochem Pionki.
Oronka Orońsko - Polonia Iłża 0:6

Oronka Orońsko - Polonia Iłża 0:6 (0:2)
Bramki: Stępniewski 43, 72, Kozera 64, 80, Bajor 45, Paliwoda 54.

Oronka: Czerepak - Zepchło, Faliński, Szczygłowski, Suligowski (65 Tomczyk), Bursa, Siwak, Olejarz (30 Śledź), Koptas, Zawadzki (75 Wasik), Czarnecki (46 Chmielewski).
Polonia: Witaszek - Godzisz (62 Kopciał), Jopek, Kapusta, Kaczmarczyk, Tworek (72 Kłos), Bawor, Bajor, Paliwoda (62 Łęcki), Zięba (62 Kozera), Stępniewski.

Do 40 minuty Oronka dzielnie sobie radziła z rywalem. Miała nawet w 8 minucie swietną okazję, ale Piotra Czarneckiego przed polem karnym faulował golkiper Polonii. W 30 minucie gospodarzy uratował słupek, a potem z biegiem czasu miejscowym zaczęło brakować już sił. Po strzale z rzutu wolnego w 43 minucie Karol Stępniewski trafił na 0:1, a kilkadziesiąt sekund później Wojciech Bajor wykończył ładnym strzałem akcję gości. Dwa gole "do szatni" podcięły skrzydła ekipie Oronki.

W 54 minucie było już 0:3 i wiadomo było, że Polonia nie straci już punktów. Co ciekawe w drugiej połowie Oronka zdobyła jeszcze dwie bramki i Polonia jeszcze dwie bramki, ale w sumie czterech goli nie uznali sędziowie, słusznie dopatrując się spalonych.

Polonia w sobotę u siebie zagra z KS Warka i ten mecz zaważy na awansie którejś z tych drużyn do czwartej ligi. Szanse ma również LKS Promna.

Powiślanka Lipsko - Proch Pionki 5:0 (1:0).Krajewski 24, Oleskiewicz 72, 81, Skorupa 74, Hemperek 87.
Powiślanka wiosną zdobyła najwięcej punktów i zasłużenie wysoko pokonała Proch. Pewnym usprawiedliwieniem jest fakt, że pionkowianie pojechali na ten mecz w mocno osłabionym składzie.