Polska - Argentyna 0:2. MŚ 2022 obszerny skrót na WIDEO. Wojciech Szczęsny bohaterem, Polacy w 1/8 finału mundialu Katar 2022

DW
Wojciech Szczęsny znów obronił rzut karny
Wojciech Szczęsny znów obronił rzut karny Pawel Relikowski / Polska Press
Mundial Katar 2022. Mecz Polska - Argentyna 0:2, obszerny skrót meczu na wideo. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny Leo Messiego. Polacy awansowali do 1/8 finału mistrzostw świata.

***

Po dwóch pierwszych kolejkach fazy grupowej katarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski ma na koncie cztery punkty i jest liderem tabeli grupy C. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni zremisowali 0:0 z Meksykiem, a w drugim swoim spotkaniu pokonali 2:0 Arabię Saudyjską.

Ten drugi mecz był niezwykle emocjonujący. W pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie za sprawą gola Piotra Zielińskiego. Kilka minut później Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną podwójną interwencją - najpierw obronił rzut karny, a następnie dobitkę z bliskiej odległości. W drugiej część spotkania Arkadiusz Milik trafił w poprzeczkę, a Robert Lewandowski najpierw w słupek, a następnie do bramki rywala, czym ustalił rezultat.

Argentyna natomiast zaczęła turniej od sensacyjnej porażki 1:2 z Arabią Saudyjską. W drugim swoim meczu pokonała natomiast 2:0 Meksyk. Na jej koncie są trzy punkty, ale w tabeli jest druga dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedza Arabię Saudyjską. Czwarty, z jednym punktem, jest Meksyk.

Polska - Argentyna NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Polska - Argentyna na mistrzostwach świata Katar 2022 odbędzie się w środę 30 listopada. Transmisję z niego przeprowadzi stacja TVP 1, online będzie można ją śledzić za pośrednictwem strony internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.