Polska wygrała z Gruzją. Świetna połowa, cztery gole!

Sławomir Stachura [email protected]
Po trafieniach Glika, Krychowiaka, Mili i Milika Polska wygrała w Tbilisi z Gruzją 4:0 i wciąż jest liderem grupy D eliminacji mistrzostw Europy. Przed przerwą było ciężko

Gruzja - Polska 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Kamil Glik 51, 0:2 Grzegorz Krychowiak 70, 0:3 Sebastian Mila 73, 0:4 Arkadiusz Milik 90+2.

Polska: Szczęsny - Piszczek, Szukała, Glik, Jędrzejczyk - Grosicki (69. Rybus), Krychowiak, Mączyński (66. Jodłowiec), Mila (86. LinettyI) - Milik, Lewandowski.

Gruzja: Loria - ŁobzanidzeI, Kwerkwelia, Chubutia, Grigaława - Dauszwili, Kaszia, Ananidze (59. Okriaszwili), KankawaI, Kobaczidze (88. Dżalamidze) - Mczedlidze (68. Czanturia).

Sędziował: Paolo Tagliavento (Włochy). Widzów: ok. 25 000.

Polacy przywieźli cenne punkty z bardzo trudnego terenu i są w znakomitej sytuacji przed kolejnymi eliminacyjnymi pojedynkami. Znów zagrali bez straty bramki.

Walka od początku

Mecz od początku był bardzo zacięty, a targani problemami Gruzini grali niezwykle agresywnie. Polacy, którzy rozpoczęli w pierwszym składzie z bohaterem meczu z Niemcami Sebastianem Milą, nie pozostawali gospodarzom dłużni, więc ostrych spięć było dużo. A przy okazji sporo chaosu.

Pierwszą okazję biało-czerwoni mieli w 17 minucie, gdy w jednej akcji najpierw w spojenie słupka z poprzeczką uderzył Arkadiusz Milik, a po chwili Kamil Grosicki w słupek.

Groźne kontry Gruzji

Gruzini byli groźni zwłaszcza w kontrze i nasza defensywa miała wtedy sporo problemów. Ale przed przerwą to podopieczni trenera Adama Nawałki mieli klarowniejsze sytuacje, a w 27 minucie kolejną bramkową okazję - Grosicki. Piłkę odbił jednak ręką bramkarz Giorgi Loria i znów gola nie było.

Bramkowy festiwal rozpoczął Glik

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla Polaków, gdyż w 51 minucie głową po rzucie rożnym bramkę zdobył kapitan włoskiego Torino Kamil Glik. Środkowy obrońca naszej drużyny dobrze ustawił się w polu karnym i wyprowadził zespół na prowadzenie.
Gruzini wciąż zaciekle walczyli, ale to Polacy strzelili jeszcze trzy kolejne gole. Najpierw po kolejnym stałym fragmencie gry na 2:0 podwyższył Grzegorz Krychowiak, a trzy minuty później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się Sebastian Mila i było po meczu. Podłamanych Gruzinów dobił w doliczonym czasie Arkadiusz Milik, który w kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców.

Grupa D

Mecze: Niemcy - Gibraltar i Szkocja - Irlandia zakończyły się już po zamknięciu tego wydania gazety

1. Polska 4 10 15-2
2. Irlandia 3 7 10-2
3. Niemcy 3 4 3-4
4. Szkocja 3 4 4-4
5. Gruzja 4 3 4-7
6. Gibraltar 3 0 0-17

Materiał oryginalny: Polska wygrała z Gruzją. Świetna połowa, cztery gole! - Echo Dnia Świętokrzyskie