Porażka AZS Radom z Gwardią w Opolu

Włodzimierz ŁYŻWA
W czwartej kolejce spotkań I ligi grupy B piłkarzy ręcznych Gwardia Opole pokonała AZS Politechnikę Radomską Radom 31:19.

Gwardia Opole - AZS Politechnika 31:19 (10:9).
Gwardia: Donosewicz, Galoch - Baran 8, Knop 6, Ścigaj 4, Gradowski 3, Śmieszek 2, Zych 2, Piech 2, Zajączkowski 2, Paliwoda 1, Adamczyk 1. Kary: 14 minut.
AZS: Drabik, Kowalski - Kulik 5, Sieczka 4 (4 z karnych), Mroczek 3, Świeca 3, Przykuta 2, Stegliński 2, Dąbrowski 0, Malinowski jr 0, Kalita 0, Guzik 0, Cupryś 0. Kary: 4 minut.

Na przerwę radomianie schodzili tylko z jednobramkową stratą i nic nie wskazywało na to, że fatalnie rozpoczną drugą część meczu. Od początku drugiej części do 42 min nie rzucili żadnej bramki, gospodarze zdobyli dziewięć i zrobiło się 19:9.
W innych meczach: AZS AWF Biała Podlaska - ASPR Zawadzkie 30:24, AZS AWF Katowice - Stal Mielec 38:39, Vive II Kielce - Żagiew Dzierżoniów 26:29, Wisła Sandomierz - Viret Zawiercie 27:24, Powen Zabrze - MTS Chrzanów 31:27.

1. Stal 4 8 143:111
2. Zabrze 4 8 115:92
3. Gwardia 4 6 108:79
4. Chrzanów 4 6 132:114
5. Viret 4 6 111:107
6. Dzierżoniów 4 4 122:126
7. POLITECHNIKA 4 3 96:107
8. Wisła 4 3 95:117