Porażka siatkarek Jadar AZS Politechnika Radom

/sid/
Siatkarki Jadar AZS Politechnika Radom przegrały w Murowanej Goślinie
Siatkarki Jadar AZS Politechnika Radom przegrały w Murowanej Goślinie T. Klocek
Siatkarkom Jadaru AZS Politechniki Radom nie udało się w starciu z Piecobiogaz Murowana Goślina wygrać nawet seta. Radomianki przegrały, nie zdobywając w żadnym z setów więcej niż 17 punktów.

Spotkanie zapowiadało się na ciekawe. Radomianki w środowym spotkaniu Pucharu Polski zagrały niezwykle ambitnie i chociaż przegrały, do Murowanej Gośliny pojechały z nadzieją na sprawienie niespodzianki. Również trenerowi Jackowi Skrokowi zależało na pokazaniu się z jak najlepszej strony, bowiem w poprzednim sezonie prowadził zespół z Wielkopolski.

Na początku pierwszego seta radomiankom udawało się toczyć wyrównaną walkę. Nie trwało to jednak zbyt długo. W grze akademiczek pojawiły się niedokładności. Zagrywka radomianek nie sprawiała rywalkom kłopotów. Podobnie jak ataki. Akademiczki nie były w stanie zaskoczyć miejscowych. Podobnie wyglądały wszystkie trzy sety. Trener Skrok oba czasy wykorzystywał w pierwszej części każdej z odsłon. Nie pomagały przerwy i zmiany. Nie było zawodniczki, która udźwignęłaby ciężar gry. Radomianki gładko przegrały wszystkie trzy sety.

- Byliśmy jak przestraszone kurczaki, które nie potrafią się pozbierać i stawić czoła nawałnicy - skomentował spotkanie Skrok. - Zaskoczyło mnie to, bo wiedziałem, że zależało dziewczynom na tym, aby zagrać jak najlepiej. Przyjechałem do Murowanej Gośliny, z nadzieją że sprawimy niespodziankę, a musiałem się wstydzić. Graliśmy za prosto i zwyczajnie zabrakło nam argumentów.

Piecobiogaz Murowana Goślina - Jadar AZS Politechnika Radom 3:0 (25:16, 25:14, 25:17).
Jadar AZS: Ciesielska, Theis, Cabańska, Kijakova, Hawryła, Michalska - Jagodzińska (libero) oraz Karbowska, Kucharska, Lachowska, Natanek.