Porażka siatkarzy Jadaru

Jerzy STOBIECKI <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Radomski blok - Maciej Pawliński (z lewej) i Grzegorz Kokociński - nie był wczoraj tak skuteczny jak AZS Politechnika Warszawska. P. Mazur

W spotkaniu grupy 2 Pucharu Polski siatkarzy Jadar Radom przegrał w Warszawie 0:3 z JW Construction AZS Politechnika Warszawska.

Po poniedziałkowej wygranej siatkarze Jadaru zostali ulubieńcami... warszawskiej widowni. Kibice fotografowali się z naszymi zawodnikami, prosili o autografy. Natomiast gospodarze w milczeniu opuścili salę. Podbudowani pierwszym pucharowym zwycięstwem podopieczni Dariusza Luksa wczoraj zmierzyli się ponownie z "inżynierami". Tym razem wygrali miejscowi.

REWOLUCJA W KADRZE

Gospodarze rozpoczęli w identycznym ustawieniu, jak w poniedziałek. Poważne zmiany zaszły natomiast w składzie radomian. Na parkiecie w wyjściowym składzie pojawili się Jarosław Macionczyk, Marcin Kocik, Arkadiusz Terlecki i Marcin Owczarski.

W pierwszym secie gospodarze zagrali bardzo dobrze blokiem, zdobywając pięć punktów tym elementem gry, w tym najważniejsze. Radomianie mogli rozstrzygnąć seta na swoją korzyść, jednak przy stanie 23:24, "akademicy" zablokowali atak Kocika. Chwilę później przy remisie po 25 Owczarski zaatakował w aut, a następnie w potrójny blok warszawiaków i to miejscowi cieszyli się z wygrania pierwszej partii.

ZNÓW BLOKUJĄ

W kolejnej odsłonie gospodarze utrzymywali wysoką skuteczność w bloku. Przy stanie 13:14 miejscowi dwukrotnie zatrzymali Kocika. Na boisku w szeregach radomian pojawił się Sebastian Pęcherz, zmieniali się rozgrywający, ale to gospodarze utrzymywali prowadzenie. Podobnie jak pierwszą partię, także drugą zakończyli blokiem, tym razem na Kociku.

Trzecia partia to ponownie dobra gra blokiem warszawskiej drużyny, która prowadziła już 16:10. Rozluźnieni gospodarze dali się trzykrotnie zaskoczyć zagrywką Owczarskiemu i podopieczni Luksa doprowadzili do wyrównania po 24, a następnie mieli trzy setbole, których niestety nie wykorzystali, przegrywając seta i mecz.

JW Constrution AZS Politechnika Warszawska - Jadar Radom 3:0 (27:25, 25:21, 29:27).

Jadar: Macionczyk, Pawliński, Kocik, Makaryk, Owczarski, Terlecki - Obdrzalek (libero) oraz Malcik, Kokociński, Pęcherz.

Politechnika: Chudik, Drzyzga, Rybak, Kowalczyk, Jurkiewicz, Drabkowski - Wojtaszek (libero) oraz Maciejewicz, Malicki.