Porażki siatkarzy Jadaru Radom na tydzień przed inauguracją Pucharu Polski

Jerzy STOBIECKI <a href="mailto:[email protected]" target="_blank" class=menu>[email protected]</a>
Marcin Owczarski (z numerem 14) będzie prawdopodobnie podstawowym atakującym Jadaru w najbliższych spotkaniach Pucharu Polski. W Zdzieszowicach część jego ataków zatrzymali rywale. J. Stobiecki

Czwarte miejsce zajęli siatkarze Jadaru Radom w towarzyskim turnieju charytatywnym w Zdzieszowicach. Radomianie w trzech meczach wygrali dwa sety.

W czasie weekendu radomscy siatkarze zagrali ostatnie trzy mecze kontrolne przed inauguracją rozgrywek Pucharu Polski. W meczu otwarcia turnieju ulegli 1:3 AZS Wkręt-met Częstochowa, przy czym pierwszy set zakończył się wynikiem 34:32 dla radomian.

ŁADNA GRA BEZ ZWYCIĘSTWA

W sobotę podopieczni Dariusza Luksa zmierzyli się z prowadzoną przez polskiego szkoleniowca Grzegorza Rysia reprezentacją Egiptu. Finaliści mistrzostw świata w pierwszej odsłonie dali się zaskoczyć naszym siatkarzom i przegrali dość wysoko tę partię. Szybko zrewanżowali się, bo w identycznym stosunku wygrali drugiego seta. W kolejnych radomianie pozwolili na "rozwinięcie skrzydeł" Egipcjanom, czego konsekwencją była porażka.

Najefektowniejsze spotkanie turnieju radomianie stoczyli z Mostostalem Kędzierzyn-Koźle. Nie brakowało długich wymian, szybkich i składnych akcji po obu stronach siatki. Drugi set zakończył się wynikiem 28:26 dla Mostostalu. W trzecim przez pewien czas prowadzili radomianie, ale ostatecznie przegrali go i całe spotkanie, zajmując czwarte miejsce w turnieju.

NIEDZIELA SIĘ LECZY

Były to ostatnie mecze sparingowe przed rozpoczęciem w sobotę Pucharu Polski. Powoli można typować nazwiska zawodników, którzy znajdą się w wyjściowej "szóstce". Prawdopodobnie zabraknie w niej na razie miejsca dla Krzysztofa Niedzieli, który w tym tygodniu przejdzie serię badań oraz zabiegów rehabilitacyjnych i w ogóle nie wyjechał do Zdzieszowic.

Wyniki turnieju w Zdzieszowicach

AZS Częstochowa - Jadar Radom 3:1 (32:34, 25:21, 25:16, 25:15), Mostostal Kędzierzyn-Koźle - Jadar 0:3 (25:21, 28:26, 25:22), Jadar - Egipt 1:3 (25:16, 16:25, 20:25, 21:25), Mostostal - Egipt 3:1, Częstochowa - Mostostal 3:2), Częstochowa - Egipt 3:0 (25:21, 25:15, 25:21), kolejność: 1. Mostostal, 2. Częstochowa, 3. Egipt, 4. Jadar.

Jadar: Malcik, Kokociński, Terlecki, Pęcherz, Pawliński, Owczarski - Obdrzalek (libero) oraz Żaliński, Macionczyk, Karzow.