Port Lotniczy Radom. W niedzielę wygasa umowa na loty ze...

  Port Lotniczy Radom. W niedzielę wygasa umowa na loty ze SprintAir. Czy będą następne połączenia?

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  ilustracja

  ilustracja

  Po godzinie 22 w niedzielę przyleci z Gdańska do Radomia samolot Saab 340 linii SprintAir. Będzie to ostatni zaplanowany lot jedynej linii obsługującej od ponad roku połączenia z radomskiego Portu Lotniczego.
  ilustracja

  ilustracja

  W piątek było w zasadzie przesądzone, że umowa Portu Lotniczego w Radomiu z linią SprintAir nie zostanie przedłużona, choć wszyscy nasi rozmówcy podkreślali, iż coś się jeszcze może wydarzyć.

  CZYTAJ TAKŻE: Port Lotniczy Radom. Wygasa umowa na loty ze SprintAir, kolejnej nie ma. Co dalej z lotniskiem?

  Nieoficjalnie wiadomo, że w piątek były prowadzone rozmowy z potencjalnym przewoźnikiem, jednak zarówno prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz prezes Portu Lotniczego Radom Dorota Rajkowska nie chcieli zdradzić z kim. Jeśli te rozmowy nie przyniosą rozwiązania, to od przyszłego tygodnia nie będzie żadnych regularnych rejsowych połączeń lotniczych z Radomia.

  Wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka cywilne lotnisko w najbliższej i dalszej przyszłości. Rząd zdecydował o budowie w Baranowie między Łodzią i Warszawą Centralnego Portu Lotniczego, głównego lotniska dla Polski, które z czasem przejmie funkcje lotniska na warszawskim Okęciu. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewniał, że budowa nowego portu nie przekreśla szans rozwojowych lotniska w Radomiu. Inwestycja w Baranowie ma być zrealizowana w całości dopiero w 2027 roku.

  Tymczasem w ubiegłym tygodniu pojawiły się medialne doniesienia o możliwym przejęciu Portu Lotniczego przez Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze w związku z tym, że Przedsiębiorstwo nie może dogadać się samorządem Mazowsza w sprawie zarządzania, a przede wszystkim finansowania inwestycji w Porcie Lotniczym w Modlinie. W wywiadzie dla portalu Fly4free.pl dyrektor Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze stwierdził, że możliwość porozumienia się z zarządcą Modlina obecnie jest na poziomie zerowym. Powiedział, że w okolicach Warszawy może powstać kolejny port lotniczy dla linii niskokosztowych i czarterowych, niewykluczone, że w Radomiu. Takie lotnisko mogłoby obsługiwać za 3-4 lata, sześć milionów pasażerów rocznie. Według niego decyzja w sprawie ewentualnej inwestycji ma zostać podjęta do końca tego roku. W Radomiu konieczne jest wydłużenie pasa startowego oraz budowa płyty postojowej dla samolotów.

  ZOBACZ TEŻ: Port Lotniczy w Radomiu


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>