Port Lotniczy Radom. W niedzielę wygasa umowa na loty ze...

  Port Lotniczy Radom. W niedzielę wygasa umowa na loty ze SprintAir. Czy będą następne połączenia?

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  ilustracja

  ilustracja

  Po godzinie 22 w niedzielę przyleci z Gdańska do Radomia samolot Saab 340 linii SprintAir. Będzie to ostatni zaplanowany lot jedynej linii obsługującej od ponad roku połączenia z radomskiego Portu Lotniczego.
  ilustracja

  ilustracja

  W piątek było w zasadzie przesądzone, że umowa Portu Lotniczego w Radomiu z linią SprintAir nie zostanie przedłużona, choć wszyscy nasi rozmówcy podkreślali, iż coś się jeszcze może wydarzyć.

  CZYTAJ TAKŻE: Port Lotniczy Radom. Wygasa umowa na loty ze SprintAir, kolejnej nie ma. Co dalej z lotniskiem?


  Nieoficjalnie wiadomo, że w piątek były prowadzone rozmowy z potencjalnym przewoźnikiem, jednak zarówno prezydent Radomia Radosław Witkowski oraz prezes Portu Lotniczego Radom Dorota Rajkowska nie chcieli zdradzić z kim. Jeśli te rozmowy nie przyniosą rozwiązania, to od przyszłego tygodnia nie będzie żadnych regularnych rejsowych połączeń lotniczych z Radomia.

  Wciąż nie wiadomo jaka przyszłość czeka cywilne lotnisko w najbliższej i dalszej przyszłości. Rząd zdecydował o budowie w Baranowie między Łodzią i Warszawą Centralnego Portu Lotniczego, głównego lotniska dla Polski, które z czasem przejmie funkcje lotniska na warszawskim Okęciu. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewniał, że budowa nowego portu nie przekreśla szans rozwojowych lotniska w Radomiu. Inwestycja w Baranowie ma być zrealizowana w całości dopiero w 2027 roku.

  Tymczasem w ubiegłym tygodniu pojawiły się medialne doniesienia o możliwym przejęciu Portu Lotniczego przez Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze w związku z tym, że Przedsiębiorstwo nie może dogadać się samorządem Mazowsza w sprawie zarządzania, a przede wszystkim finansowania inwestycji w Porcie Lotniczym w Modlinie. W wywiadzie dla portalu Fly4free.pl dyrektor Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze stwierdził, że możliwość porozumienia się z zarządcą Modlina obecnie jest na poziomie zerowym. Powiedział, że w okolicach Warszawy może powstać kolejny port lotniczy dla linii niskokosztowych i czarterowych, niewykluczone, że w Radomiu. Takie lotnisko mogłoby obsługiwać za 3-4 lata, sześć milionów pasażerów rocznie. Według niego decyzja w sprawie ewentualnej inwestycji ma zostać podjęta do końca tego roku. W Radomiu konieczne jest wydłużenie pasa startowego oraz budowa płyty postojowej dla samolotów.

  ZOBACZ TEŻ: Port Lotniczy w Radomiu


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ