Powiat szydłowiecki. Wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej rywalizowali w turnieju warcabowym

Piotr Stańczak
Uczestnicy oraz organizatorzy noworocznego warcabowego turnieju w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Archiwum Wieży Szydłowiec
W szydłowieckich Warsztatach Terapii Zajęciowej odbył się Noworoczny Turniej Warcabowy.

Zmagania organizował miejscowy Klub Szachowy Wieża Szydłowiec, wspierany przez wydział promocji Urzędu Miejskiego.

Przy planszach rywalizowało dziewięciu niepełnosprawnych warcabistów (w tym trzy zawodniczki). Zwyciężył Piotr Podsiębierski z gminy Chlewiska, który zdobył 14 punktów. Drugi był Krzysztof Adamczyk (gmina Szydłowiec, 13 punktów), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Karczewski z gminy Chlewiska (11). Najlepszą warcabistką rozgrywek została Anna Solecka z gminy Jastrząb, która wywalczyła łącznie osiem „oczek”. Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa turnieju: 1. gmina Chlewiska - 25 punktów. 2. gmina Szydłowiec - 23, 3. gmina Jastrząb - 17. Zwycięzcy turnieju otrzymali nagrody a wszyscy pozostali gracze upominki pocieszenia.

- Planujemy kolejne zawody warcabowe w randze - mistrzostwa warsztatów, które odbędą się po raz dwunasty) - zapowiada Marian Frąk, prezes szydłowieckiej Wieży.